به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دماوند اظهار کرد: با توجه به طرح موضوع بازگشایی مدارس، این امر نگرانی بزرگی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان ایجاد کرده و دانش‌آموزان با وجود استرس، آموزش مفیدی دریافت نخواهند کرد.

وی افزود: در این راستا باید با مهیا کردن شرایط ایمن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری کلاس‌های حضوری طبق چارچوبه ابلاغی در دستور کار قرار گیرد؛ علاوه بر این، نیروهای هلال احمر با حضور در مدارس، آموزش شیوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دانش‌آموزان را در دستور کار قرار دهند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: با توجه به اهمیت کنترل بیماری کرونا، هیچ موضوعی بالاتر از سلامت مردم نیست، از این رو شهرداری‌ها باید در کنار مجموعه ستاد مدیریت کرونا شهرستان باشند؛ برخی مصوبات ارائه شده توسط شوراها در هیئت تطبیق تنها به نفع فرد یا افرادی خاص بوده و تخلف محسوب می‌شود؛ اهمیت سلامت مردم بالاتر از منافع افراد و اشخاص است و ما در هیئت تطبیق، هرآنچه که به نفع مردم باشد را پذیرفته و مصوبات حاکی از تخلف به نفع شوراها را نخواهیم پذیرفت.

حیدری ادامه داد: دماوند تنها فرمانداری در استان تهران است که با تخصیص ۱۲ ماه از ارزش افزوده مربوط به پروژه‌های عمرانی به ستاد کرونا شهرستان، در جهت کمک به سلامت مردم گام برداشته و این باعث افتخار مجموعه فرمانداری است.

در خصوص رنگ بندی کرونا، دماوند قربانی خدماتی است که به شهرستان‌های هم جوار ارائه می دهد

فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر کشور و به تبع آن شهرستان دماوند شرایط بهتری را نسبت به گذشته تجربه می‌کند، اما نباید ساده‌انگاری در این خصوص، ما را از احتمال بروز خطرات در آینده غافل کند؛ بیمارستان سوم شعبان دماوند مرکزیت شرق استان و حتی فراتر از آن را بر عهده دارد، چرا که بعضا بار بیماران از پردیس و لاریجان نیز بر عهده بیمارستان دماوند است.

حیدری افزود: دماوند قربانی خدماتی است که به شهرستان‌های هم‌جوار ارائه می‌دهد؛ ارائه خدمات بیمارستان دماوند به شهرستان‌های هم‌جوار، وضعیت رنگ‌بندی شهرستان ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این در حالی است که بدون احتساب آمار سایر شهرستانها، دماوند وضعیت بهتری از لحاظ رنگ‌بندی کرونا خواهد داشت.

وی گفت: انجام پژوهش و تحلیل علمی از بیماران توسط شبکه بهداشت و درمان می‌تواند در کنترل و مدیریت بیماری موثر باشد؛ ضمن تقدیر از عوامل شبکه بهداشت و درمان و مدافعان سلامت، از همه مردم شریف شهرستان تقاضا داریم که فرآیند تزریق واکسن را جدی بگیرند تا به چتر امنی در خصوص واکسیناسیون برسیم.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان دماوند جایگاه ممتازی در استان تهران از لحاظ استقبال از واکسیناسیون داشته و از آغاز طرح واکسیناسیون، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است؛ علاوه بر در اجرای طرح لکه‌گیری واکسن در روستاها نیز پیش گام بوده است.

حیدری ادامه داد: این امر حاصل همراهی خوب مردم و تلاش و پیگیری در حوزه مدیریت ستاد کرونای شهرستان بوده است که امیدواریم با تعامل روزافزون، شاهد اتفاقات بهتری در شهرستان دماوند باشیم.

انتهای پیام/