به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، حسن خیرخواه در خصوص محدود بودن واکسن برکت و تاخیر در دُز دوم این واکسن اظهار داشت: مشکلی در این رابطه وجود ندارد و مقرر است که واکسن عرضه شود و به محض این اتفاق به مردم اعلام خواهیم کرد؛ ضمن اینکه تاخیر در تزریق واکسن مشکلی ندارد.

وی افزود: افرادی که در این فاصله کرونا گرفته باشند باید صبر کرده و ۳ هفته بعد از بهبودی دوز دوم واکسن را دریافت کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: در حال حاضر کمبود واکسن در دماوند وجود ندارد و واکسن وارد شده است، اما واکسن برکت کم بوده و اکنون این واکسن را نداریم.

خیرخواه در رابطه با اتمام واکسن تا قبل از ساعت ۱۳ ادامه داد: دیروز و دو روز گذشته مشکل کمبود واکسن وجود داشت اما در حال حاضر مشکلی از این حیث وجود ندارد.

وی تصریح کرد: این موضوع که تهرانی‌ها در دماوند واکسن دریافت می‌کنند صحت ندارد، در حال حاضر دُز دومی‌ها را تزریق می‌کنیم و دوز دوم واکسن آسترازنکا فقط به افرادی که خودمان دوز اول را برایشان تزریق کرده‌ایم، انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بیان کرد: گروه‌های سنی که اعلام می‌شود هر جا مراجعه کنند واکسن را دریافت می‌کنند اما فعلا واکسن دماوند را تزریق می‌کنیم.
خیرخواه بیان کرد: با وارد شدن واکسن سینوفارم مشکل کمبود این واکسن نیز رفع شده است.

وی گفت: تاکنون در شهرستان دماوند نزدیک به ۵۷ هزار دُز واکسن تزریق شده است.

انتهای پیام/