به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، «منوچهر همت‌نجفی» رئیس شورای اسلامی شهر رودهن در هشتمین قسمت، میهمان ویژه‌برنامه «۴۰ در ۱۰» پایگاه خبری عصر شرق است.

در هشتمین قسمت ویژه‌برنامه «۴۰ در ۱۰» حوزه شهر رودهن در قبل و بعد از انقلاب اسلامی مقایسه شده است که مهم‌ترین مطالب و فیلم آن را می‌توانید در قسمت زیر مطالعه و مشاهده کنید.

*خدمات رفاهی و تفریحی و همچنین گردشگری در طول ۴۰ ساله انقلاب در شهر رودهن چقدر بوده است؟

همت‌نجفی: شهرهای مجاور تهران بزرگ به واسطه نزدیکی بعد مسافت با پاییتخت، متاسفانه در بخش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ضعیف هستند؛ کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری در بخش رودهن داشته باشند، چون نزدیک پایتخت است، بحث رفاهی را سعی می‌کنند در تهران سرمایه‌گذاری کنند.

اما خوشبختانه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در شهر رودهن اتفاقات خوبی افتاده و شوراها و مدیریت شهری قبل و فعلی اقدامات خیلی خوبی را در بخش رفاهی و خدماتی داشته‌اند؛ منطقه‌ای به نام محمد داغی یا داغ محمد داریم که دارای پارک جنگلی، فضای سبز و آلاچیق‌های متعددی است که در این قسمت نصب شده پذیرای خیلی از مردم منطقه است.

پارک پرچم در ابتدای شهر رودهن که یک پارک بسیار خوبی برای استفاده مردم است و پارک علمی کاربردی و مرکز مطالعات و … در شهر رودهن طی چند سال گذشته برای مردم احداث شده جای مناسبی برای استفاده مردم است.

کتابخانه خیلی خوبی در شهررودهن به عنوان مرکز مطالعات شهر رودهن داریم که ۳۰ هزار کتاب در این مرکز وجود دارد و مردم شهر رودهن از آن استفاده می‌کنند؛ دانشگاه علمی کاربردی برای مردم ایجاد شده که خوشبختانه مردم رودهن از این دانشگاه استفاده می‌کنند و محل مناسبی است که مسافت رودهن تا تهران را متحمل نشوند.

*به نظر شما، شوراها به عنوان نمایندگان مردم چقدر از مطالبات مردم را محقق کردند؟

همت‌نجفی: خوشبختانه شوراهای شهر در تمام کشور به لحاظ نزدیکی به مدیران بالادستی به نمایندگان مجلس، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مشکلات مردم را به راحتی می‌توانند به مدیران بالادستی انعکاس دهند و خدمات خوبی را بگیرند؛ در شهر رودهن، بحث درمان یکی از مطالعات گذشته و حال شهروندان است که نیاز مبرمی محسوب می‌شود و خیلی از شهروندان ما متقاضی بخش درمان هستند که نتوانسته بودیم خدمات خوبی ارائه دهیم که اکنون باید از مسؤولان سازمان تامین اجتماعی، نماینده مردم در مجلس و فرمانداری دماوند قدردانی داشته باشیم که تمهیداتی ایجاد شد تا پلی‌کلینیک تخصصی در رودهن کلنگ‌زنی شده و امیدواریم در چند روز آینده احداث بنا آغاز شود تا ظرف ۲۴ ماه آینده یک پلی‌کلینیک تخصصی در رودهن خواهیم داشت.

*آینده شهر رودهن را چگونه می‌بینید؟

همت‌نجفی: خوشبختانه افق خوبی را برای رودهن ترسیم کردیم و با توجه به اینکه شهر رودهن جمعیت با توجه به مسکن مهر که تقریبا جمعیت آن ساکن شده، حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت داریم و افقی ترسیم کرده‌ایم که از توسعه خوبی برخوردار خواهد بود.

*با توجه به اینکه در برهه ای از زمان شهردار رودهن بودید، نقش مدیریت شهری در توسعه شهر رودهن به چه میزان بوده است؟

همت‌نجفی: مدیریت شهری بعد از انقلاب با سر کار آمدن شوراهای اسلامی شهر، فعالیت‌های خیلی خوبی داشتند و با توجه به اینکه با مردم در هر لحظه‌ای می‌توانند به صورت رخ به رخ تماس داشته باشند و مطالبات را از مردم دریافت کنند و در رفع معضل و مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند، برطرف کنند.

*آیا نیازهای مردم شهر رودهن محقق شد؟

همت‌نجفی: نمی‌توانم بگویم که تمام نیازهای مردم برطرف شده، اما واقعیت این است که در حد بضاعتی که مدیریت شهری رودهن داشت، تلاش بر این بوده که مشکلات را برطرف کند و عمده مشکلات مردم که از گذشته مانده، درمانی بوده که حل شده و در بحث جمع‌آوری آب‌های سطحی یا اگو شهری، رودهن نسبت به شهرهای شهرستان دماوند پیشرو بوده و ۷۰ درصد کار آن انجام شده و در حال فروش انشعاب هستیم و مطمئناً در سال آینده به اتمام خواهد رسید، ولی در بخش خدماتی تا حدودی مردم نیازهایی دارند که بتوانیم در سال آینده برطرف کنیم.

انتهای پیام/س