به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی فرمانداری دماوند، مهدی شعبانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: لازمه خدمت به نیازمندان توجه به نیازهای مختلف و گسترده آنهاست و یکی از نیازهای محرومان در حوزه تحصیل دانش‌آموزان است.

وی افزود: اگر به این نیاز توجه شود یکی از مهمترین بسترهای محرومیت زدایی فراهم می‌شود؛ چرا که با ارتقای سطح تحصیلی فرزند مددجو وی می‌تواند در جامعه نقش برجسته و موثری را ایفا کند و چرخه تداوم فقر در خانواده را قطع کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند ادامه داد: جشن عاطفه‌ها که هرساله همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار می‌شود، با توجه به محدودیت‌های کرونایی و مصادف شدن با ماه محرم و صفر و ایام عزاداری سالار شهیدان تحت عنوان شور عاطفه‌ها جهت مهربانی برگزار می‌شود.

شعبانی ادامه داد: در جشن عاطفه‌های سال قبل مردم نیکوکار و نوعدوست شهرستان بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند و امیدواریم با افزایش کمک‌های مردمی در سال جاری بتوانیم به دانش‌اموزان نیازمند بیشتری خدمت رسانی کنیم.

وی تصریح کرد: اگرچه به همت امدادگران امداد امام خمینی(ره) و همکاری صداوسیما، آموزش و پرورش، بسیج و سازمان دانش‌آموزی در سنوات قبل اقدامات خوب و موثری در برگزاری جشن عاطفه‌ها و تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند و محروم انجام شد، اما در سال گذشته و امسال به دلیل تداوم شیوع ویروس منحوس کرونا و تغییر در نظام آموزشی و اهمیت آموزش از راه دور و تقریبا غیرحضوری، شرایط اقتصادی و تورم همچنین افزایش نیازمندی‌های دهک‌های پایین جامعه به ویژه مددجویان تحت حمایت ایجاد حرکات جهادی با بهره‌گیری از تجربیات سال گذشته در رزمایش‌های صورت گرفته جهت توسعه دامنه احسان و نیکوکاری و به منظور تامین ملزومات اساسی برای آموزش غیرحضوری و مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان منطبق با نظام آموزشی جدید (حضوری یا غیرحضوری) از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند بیان کرد: از این رو تلاش می‌کنیم جذب کمک‌های غیرنقدی بیشتر در راستای رفع نیازهای اموزشی منطبق با فرآیند جدید با تصمیمات اتخاذ شده صورت پذیرد.

شعبانی عنوان کرد: شور عاطفه‌ها از روز شنبه ۲۰ شهریورماه لغایت ۱۱ مهرماه برگزار می‌شود که علاوه بر اداره کمیته امداد و مراکز نیکوکاری شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۳۶۶۴ به نام وجوهات شرعی کمیته امداد دماوند برای دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در شهرستان دماوند ۲۱۰ دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند که بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد ۷۰ دانش‌آموز برای استفاده از آموزش مجازی نیاز به تبلت یا گوشی هوشمند دارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: پایگاه‌‌های نمادین جمع‌آوری کمک‌های مردمی با عنوان شور عاطفه‌ها روز پنج شنبه ۲۵ شهریور در سطح شهرستان برپا می‌شود تا پذیرای همشهریان نیکوکار جهت یاری رساندن به دانش آموزان نیازمند باشیم.

شعبانی گفت: خیرین نیات خیرخواهانه خود را به تاخیر نیندازند و با حمایت‌های به موقع خود دانش آموزان یتیم و نیازمندان را دریابند.

انتهای پیام/