به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، رضا میرزاکریمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این نهاد در ماه مبارک رمضان در خصوص کنترل و نظارت بر صنوف در سطح بازار اظهار داشت: در این ایام با توجه به مصوبه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مبنی بر عدم فعالیت رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها در سطح شهر و روستا نظارت دقیق توسط تیم‌های بازرسی این نهاد در دستور کار است.

وی افزود: فعالیت رستوران‌های خارج از محدوده شهری و روستایی نیز منوط به اخذ مجوز از اتاق اصناف و پلیس امنیت است و سرو قلیان در این ایام چه در داخل و چه در خارج از بافت شهری و روستایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع است و در صورت مشاهده نیز با متخلفین برخورد خواهد شد.

میرزاکریمی در خصوص فعالیت رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌های خارج از بافت در شهرها و روستاها خاطر نشان کرد: حدود ۴۰ مورد مجوز فعالیت اغذیه فروشی و رستوران در این ایام صادر شده است که ۳۰ مورد در محور هراز و ۱۰ مورد در محور دماوند- فیروزکوه بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: تاکنون ۱۰ رستوران و اغذیه فروشی که در داخل بافت شهری و روستایی فعالیت داشتند پلمپ و ۱۵ مورد نیز اخطار پلمپ دریافت کردند.

میرزاکریمی همچنین با اشاره به اینکه طی ۲ روز گذشته ۱۰۰ تن برنج و شکر با نرخ مصوب دولتی با نظارت این نهاد در سطح شهرستان توزیع شد، گفت: در ۱۰ نقطه از شهرستان به ویژه در فروشگاه‌های بزرگ، فروش فوق العاده را مد نظر قرار دادیم که مردم بتوانند برخی از مهم‌ترین اقلام مصرفی را با ۲۰ درصد تخفیف تهیه کنند.

وی گفت: در خصوص توزیع مرغ و گوشت نیز هیچ مشکلی وجود نداشته و با نرخ مصوب و حتی کمتر از نرخ عرضه می‌شود.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند بیان کرد: یکی از مشکلات موجود در این حوزه فعالیت ۳ رستوران در سطح شهر با پروانه فعالیت از اداره میراث فرهنگی و گردشگری بود که با دریافت اخطار پلمپ، مقرر شد فعالیت خود را متوقف کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س