به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، آیین غباروبی گلزار شهدای بهشت رقیه(س) شهر دماوند، صبح امروز با حضور مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند، رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند و جمعی از مسئولان برگزار شد.

این مراسم که همزمان با گرامیداشت هفته معلم انجام شد، مزار مطهر شهدای معلم و دانش‌آموز نیز غبارروبی گردید.

بهترین منبع درسی برای دانش‌آموزان بهره‌گیری از زندگی شهداست/ کرونا فرصتی ایجاد کرد که زحمات معلمان را بیشتر درک کنیم

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در این مراسم اظهار کرد: امروز بایداعتقادات دوران دفاع مقدس را کشف و برای انتقال به نسل امروز استخراج کنیم؛ نسل جدید ازتفکرات دوران دفاع مقدس نبایدفاصله بگیردوباید سرلوحه برنامه اخلاقی وآموزشی باشد.

وی با بیان اینکه یکی از رسالتهای آموزش و پرورش انتقال اعتقادات و تفکرات ارزشمند دوران دفاع مقدس به دانش‌آموزان است، گفت: شهادت، انقلاب و جبهه تنها به عنوان یک کلمه نیستند، بلکه چرایی و چگونگی شهادت نوعی دانشگاه است و می تواند حوزه بزرگی از زندگی اجتماعی را به خود اختصاص دهد.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: معلمان باید به دانش‌آموزان درس زندگی دهند و بهترین منبع برای این هدف بهره گیری از زندگی شهداست.

حیدری با اشاره به اینکه کرونا فرصتی ایجاد کرد که زحمات معلمان را بیشتر درک کنیم، تصریح کرد: وظیفه معلم فقط تدریس کتب درسی نیست، بلکه فراتر از آن، آموزش در حوزه اخلاق و رفتار انسانی است .

وی ادامه داد: معلمان ما امروز وظیفه سنگین‌تری برعهده دارند، چرا که باید در فضای مجازی مهر و محبت خود را در کنار علم و دانش به بچه ها انتقال دهند؛ امیدواریم که بتوانیم جایگاه معلمان را آنچنان که شایسته است ارج نهیم.

انتهای پیام/