به گزارش پایگاه خبری البرز شرق، قاسم میرزایی‌نیکو با اشاره به اینکه هیچ پرونده قضائی تا به حال در زمینه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان تهران تشکیل نشده است، اظهار کرد: البته شکایت واصل شده است که روند، آن است که از شهرستان به استان ارسال می‌شود و اگر هیأت نظارت استان به شکایت رسیدگی نکرد، هیأت مرکزی نظارت به آن خواهد پرداخت.

وی با بیان اینکه این پرونده‌ها، متعلق به افراد نبوده و پرونده‌های حوزه‌هاست، خاطرنشان کرد: بعضی در این باره شکایت دارند که اجحافی صورت گرفته است و باید شورای منتخب منحل شود و بعضی دیگر معتقدند افراد باید جابه‌جا شوند و نتایج شمارش آرا تغییر یابد که این مستلزم صرف زمان است.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس در این باره گفت: هر استان 15 روز فرصت دارد و پس از آن اگر هیأت نظارت استان نتایج انتخابات را تأیید کرد، دیگر هیأت مرکزی و نظارت نمی‌تواند ورود کند، مگر آنکه تخلف فاحشی صورت گرفته باشد.

وی در ادامه گفت: هر پرونده شکایتی که به هیأت‌های نظارت می‌رسد باید درباره آن از وزارت اطلاعات، دادگستری و نیروی انتظامی هم استعلام صورت گیرد تا صحت ادعا مشخص شود و درباره مجموعه اینها به علاوه گزارش هیأت‌های نظارت، رأی داده می‌شود.

عضو هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها اضافه کرد: گزارش‌هایی مبنی بر بالاتر بودن تعداد آراء مأخوذه نسبت به تعداد واجدین شرایط برخی حوزه‌ها در انتخابات شوراها در حال دریافت است.

منبع: فارس

انتهای پیام/