به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، خطیب نماز جمعه دماوند در خطیه‌های عبادی و سیاسی این هفته دماوند در خصوص مدیریت بیماری کرونا در شهرستان دماوند اظهار کرد: باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی جان خود و دیگران را حفظ کنیم و رعایت‌‌ها کم نشود.

وی افزود: از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان شهرستان دماوند مجدداً تقدیر و تشکر می‌کنیم؛ گروه‌های جهادی و داوطلبان در روند پیشگیری و درمان این بیماری خدمات بزرگی انجام دادند و ازآنها سپاسگزاریم.

*قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران در کنترل بیماری کرونا

امام جمعه دماوند گفت: از سپاه و بسیج شهرستان دماوند به خاطر اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی که خانه به خانه در حال اجراست، قدردانی می‌کنیم؛ از قرارگاه‌های مردمی خودجوش و خیرین نیک‌اندیش شهرستان به خاطر اقدامات حمایتی و پشتیبانی‌های خداپسندانه قدردانی می‌کنیم.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: از فرماندار و نماینده مردم در مجلس به دلیل پیگیری و جذب بودجه دولتی برای بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی سپاسگزاری و از ادارات و سازمان‌ها و نهادهایی که برای کنترل و حل مشکلات کرونایی قدم برداشتند، تشکر می‌کنیم

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه و خبرنگارانی که در دوران سخت کرونایی با اطلاع‌رسانی مفید، وحدت آفرین و خدمت آگاهی بخشی را به اوج رساند، از آنها سپاسگزاریم.

امام جمعه دماوند تاکید کرد: از مردم عزیز و نجیب شهرستان دماوند به خاطر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و درک صحیح موقعیت فعلی و همکاری با مسئولان قدردانی می‌کنیم.

*بازدارندگی موشکی ایران حرکتی رو به جلو است/ توقف و بازگشتی نخواهیم داشت

فتاح‌دماوندی در ادامه با اشاره رویدادهای ایران و جهان اظهار کرد: در نیمه دوم دی‌ماه ایران و جهان شاهد رزمایش‌های متنوع ارتش و سپاه مقتدر ما بود.

وی افزود: برگزاری بزرگترین رزمایش پهبادی غرب آسیا توسط ارتش و رونمایی از شهر موشکی حاشیه خلیج فارس، آرامش مردم ایران و اضطراب دشمنان ما را به دنبال دارد؛ بازدارندگی موشکی ایران حرکتی رو به جلو است و توقف و بازگشتی نخواهیم داشت.

*هزینه برای رزمایش‌ها از هزینه‌های احتمالی دیگر جلوگیری می‌کند/ مردم جیغ بنفش دوگانه سازان فرصت‌طلب را نمی‌شنوند

امام جمعه دماوند گفت: قدرت‌نمایی در رزمایش دریایی و زمینی جبهه مقاومت را دلگرم‌تر و مصمم‌تر کرده است؛ هزینه کردن برای رزمایش‌ها از هزینه‌های احتمالی دیگر جلوگیری می‌کند، چنانچه اگر دشمن بر اثر انفجار ما فقط یکی از پالایشگاه‌های ما را مورد هدف قرار دهد، برای بازسازی آن باید چندین برابر برگزاری رزمایش‌ها هزینه کنیم.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: اگر امنیت پایدار نداشته باشیم، معیشت پایدار هم نخواهیم داشت و مردم از ارتش و سپاه قدردانی می‌کنند؛ کارخانجات و سرمایه‌گذاران بدون امنیت نمی‌توانند تولید و شکوفایی اقتصادی را به ارمغان بیاورند

وی بیان کرد: مردم، جیغ بنفش دوگانه سازان فرصت‌طلب را نمی‌شنوند و به نظام اسلامی خود اعتماد دارند و عده‌ای وطن فروش قلم به دست با ابزار رسانه همواره درصدد ترویج فرهنگ «نمی‌توانیم» هستند.

خطیب نماز جمعه دماوند اظهار داشت: در عرصه نظامی و دفاعی می‌توانیم و توانستیم ناو موشکی تولید کنیم و در عرصه پزشکی اولین کشور در غرب آسیا هستیم که واکسن ایرانی کرونا را به مرحله تست انسانی رساندیم.

*میراث ترامپ برای بایدن دوقطبی عوام گرایی و خاص‌گرایی است/ بایدن با زلزله‌های سیاسی مواجه خواهد بود

فتاح‌دماوندی در خصوص وضعیت آمریکا افزود: یک سیاستمدار ۷۸ ساله اداره اجرایی کشور ۳۳۰ میلیون نفری را در دست گرفته است؛ جو بایدن در سال ۱۹۸۸ یعنی ۳۳ سال پیش دو بار زیر تیغ جراحی برای عمل عروق مغز قرار گرفت و او بیماری مختلفی دارد.

وی گفت: بایدن ۳۶ سال در سنا فعالیت کرده و او مسن‌ترین رئیس جمهور آمریکاست؛ مراسم تحلیف جو بایدن با حضور ۲۵ هزار نفر نیروی رزمی یادآور زمان جنگ و حکومت نظامی شد؛ میراث ترامپ برای بایدن دوقطبی عوام گرایی و خاص‌گرایی و تشدید دوقطبی سیاهپوستان و سفیدپوستان است.

امام جمعه دماوند تصریح کرد: بایدن با مشکل تجزیه‌طلبی و زلزله‌های سیاسی مواجه خواهد بود؛ تصرف موقت کنگره آمریکا ریشه در اختلاف شدید داخلی دارد و نشانه‌ای از فروپاشی از درون است؛ بایدن در سخنرانی خود از تروریسم داخلی حرف زد و به افراد متفرقه در آمریکا صحه گذاشت.

فتاح‌دماوندی ادامه داد: برخی معتقدند مهم‌ترین دغدغه دولت جدید آمریکا چند میلیون هوادار ترامپ هستند که در آمریکا نفس می‌کشند و کسانی که دیوانه‌وار از ترامپ دفاع می‌کنند، منتقدین اصلی بایدن هستند و او را متقلب می‌دانند.

انتهای پیام/