به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در نشست مدیریت کرونا شهرستان دماوند اظهار کرد: زحمات مسئولان و کادر درمان در دوران کرونا قابل تحسین است.

وی افزود: با اجرای طرح شهید سلیمانی از درب منازل، افراد بیمار شناسایی شده و تحت مراقبت خانگی قرار می‌گیرند و این اقدامات باعث شد که در کنار محدودیت‌های تردد، کشور در شرایط خوبی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: با وجود اینکه دماوند بار شهرهای همسایه را نیز به دوش می‌کشد، خوشبختانه شرایط خوبی داریم که مرهون تلاش مسئولان و مردم است.

حیدری تصریح کرد: در حال حاضر با کاهش تقریبی ۷۶ درصدی مراجعات و بستری‌ها در بیمارستان سوم شعبان مواجه هستیم و در صورت اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی، شرایط بهتری را تجربه خواهیم کرد.

۱۲۲ مورد تسهیلات کرونا پرداخت شد

وی بیان کرد: در خصوص تسهیلات پرداخت شده به افراد آسیب‌دیده ناشی از کرونا، بالغ بر ۱۲۲ مورد تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه ظرفیت‌های موجود در کنار یکدیگر قرار دارند، اما ساده‌انگاری در این شرایط تهدید بزرگی خواهد بود.

حیدری اضافه کرد: امیدواریم که با اجرای محدودیت‌ها بتوانیم سیاست‌گذاری‌ها را تا زمان تزریق واکسن کرونا اجرا کرده و در ماه‌های آینده ضمن تثبیت وضعیت فعلی، شرایط بهتری را تجربه کنیم.

آغاز به کار مدارس قدری عجولانه است/ آموزش و پرورش پخته‌تر و حساس‌تر عمل کند

فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: تریبون‌های فرهنگی باید فعال بوده و با استفاده از راهکارهای تبلیغاتی، نشان دهیم که کرونا همچنان وجود دارد.

حیدری افزود: در خصوص آغاز فعالیت مدارس، نگرانی شبکه بهداشت و درمان در این زمینه به معنای مخالفت بین دو دستگاه اجرایی نیست، بلکه تنها نگاه کارشناسانه خود را بیان می‌کند.
وی گفت: به نظر می‌رسد که آغاز به کار مدارس قدری عجولانه بوده و در شرایطی این تصمیم اتخاذ شده که با وجود کاهش آمار بستری‌ها، سن ابتلا به بیماری نیز کاهش یافته است؛ به این منظور از مجموعه آموزش و پرورش انتظار داریم که پخته‌تر و حساس‌تر عمل کند.

انتهای پیام/