به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش آمار مبتلایان، طرح کاهش ۵۰ درصدی حضور کارکنان ادارات با مصوبه ستاد ملی کرونا و با اعلام استانداری تهران و فرمانداری دماوند آغاز شد.

با توجه به اینکه اکثریت ادارات در دماوند شیفت‌بندی کرده و از ظرفیت ۵۰ درصدی نیروی انسانی خود استفاده می‌کنند، روز گذشته معاون منابع انسانی استانداری تهران خطاب به کلیه دستگاه‌های اجرایی در استان تهران اعلام کرد که موضوع کاهش حضور کارکنان صرفاً دستگاه‌های اجرایی مستقر در کلان‌شهر تهران را شامل می‌شود و سایر شهرستان‌ها مشمول این طرح نیستند.

پاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران در این خصوص اظهار کرد: در راستای مصوبه ستاد ملی بیماری کرونا و بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور موضوع کاهش حضور کارکنان به میزان ۵۰ درصد مربوط به دستگاه‌های اجرایی، ادارات دولتی و نهادها و موسسات عمومی مستقر در کلانشهر تهران می‌باشد و سایر شهرستان های استان مشمول این بخشنامه نمی‌باشند.

وی تأکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط آحاد مردم به ویژه کارمندان ضروری است و در این زمینه ادارات موظف و مکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

این در حالی است که معاون منابع انسانی استانداری تهران در مصاحبه‌ای بیان کرد که تاکنون ۱۵ درصد از کارکنان دستگاه‌ها در استان مبتلا به کرونا شده‌اند که دماوند و ورامین بیشترین آمار ابتلا به کرونا را دارند.

بی‌شک کنترل شیوع کرونا بااعمال محدودیت فقط برای اصناف واماکن ورزشی که بیشترین خسارت‌های اقتصادی را در دوران کرونایی دیده‌اند، محقق نمی‌شود و نیازمند اعمال محدودیت دربخش‌های مختلف شغلی است.

لازم به ذکر است که وضعیت قرمز دماوند با جمعیت ۱۲۵ هزار نفری و قرار گرفتن در لیست ۴۵ شهرستان بحرانی کووید۱۹ در کشور، حاصل ترددهای بی‌شمار مسافران از این شهرستان است که نقش مراجعه افراد غیربومی به ویژه ویلاداران به ادارات بی‌تاثیر نیست.

امید است با پیگیری مسئولان منطقه، با توجه به حجم مراجعه‌کنندگان از کلان‌شهر تهران به ادارات دماوند، این دورکاری جهت کاهش شیوع ویروس کرونا شامل دماوند پرخطر نیز شود.

انتهای پیام/