به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حسن خیرخواه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۶هزار و ۷۷۰ نفر مورد مشکوک داشتیم که به مراکز درمانی مراجعه کردند که از این تعداد یک‌هزار و ۶۸ نفر بستری، ۲هزار و ۸۱۰ نفر درمان سرپایی و ۳هزار و ۵۰۳ نفر بهبود یافته که شامل موارد بستری شده و درمان سرپایی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸ نفر در بیمارستان بستری و ۱۰۳ نفر تحت درمان هستند، افزود: تاکنون ۱۶۴ نفر در این شهرستان در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند که از این تعداد ۵۱ نفرشان از بیمارستان‌های دیگر شهرها به این شهرستان منتقل شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: با وجود کاهش آمار و کنترل و مدیریت این بیماری همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امری ضروری است و در صورت بی توجهی امکان افزایش مجدد ابتلا وجود دارد.

خیرخواه اضافه کرد: در هفته اول و دوم دی‌ در پی مراسم شب یلدا، با وجود تاکیدات صورت گرفته به منظور عدم برگزاری این مراسم با افزایش آمار مراجعه کنندگان و بستری‌ها مواجه شدیم اما به صورت کلی آمار مراجعه کنندگان کاهش یافت.

انتهای پیام/