به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دماوند اظهار کرد: دانشجویی که با بودجه و پول مملکت تحصیل کرده و متخصص شده، خود را خدمت‌گزار کشور و مردم می‌داند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب، بهترین الگو برای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است؛ طلاب و دانشجویان باید برای استقلال کشور گام بردارند؛ دولت باید با هوشیاری از منافع ملی دفاع کند و کانال‌های جدید مالی را با کشورهای مستقل دیگر ایجاد کند.

امام جمعه دماوند گفت: اروپا همچون آمریکا مورد اطمینان نیست و مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان‌؛ برای گول زدن ایران، دل‌خوش‌کنی به نام اینستکس را مطرح کردند، ولی به آن هم عمل نکرده‌اند و اینستکس، معبر گذر از برجام هسته‌ای به برجام‌های دیگر است.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی به همان اندازه که اسلامیت مهم است، جمهوریت نیز مهم به شمار می رود؛ هیئت‌های اجرایی باید با دقت و مطابق قانون عمل کند تا حق کسی ضایع نشود.

وی بیان کرد: در بررسی صلاحیت‌ها باید حق کاندیداها حق مردم و نظام حفظ شود؛ کسانی که آلوده فساد و فاقد شرایط هستند، تأیید نشوند؛ مطابق قانون، فساد اقتصادی، سیاسی و اخلاقی باعث رد صلاحیت خواهد شد.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: از هیئت اجرایی و شورای نگهبان دماوند تقاضا دارم کسانی که در دوره‌های قبل رای خریدن را رد صلاحیت کنند؛ اگر مصیبت خرید رای توسط کاندیداهای سابقه‌دار تکرار شود، هیات اجرایی و شورای نگهبان باید پاسخگو ظلم و گناه تایید صلاحیت این افراد باشند.

انتهای پیام/