به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، کاروان تدارکات موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند با ۲۲ کامیون حامل تجهیزات، مصالح و مواد غذایی برای برپایی این موکب راهی کربلای معلی شد.

عضو هیأت امنای موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند در حاشیه بدرقه کاروان تدارکات این موکب اظهار کرد: برنامه موکب دماوند همچون سال‌های گذشته در حال انجام است و امروز نزدیک به ۲۱ دستگاه کامیون حامل مواد غذایی و مصالح ساختمان برای ساخت و تکمیل حسینیه در کربلا عازم شدند.

هادی موحد افزود: همچنین نزدیک به ۶۰ نیروی کاری در مرحله نخست امروز عازم کربلای معلی شدند و برای ساخت حسینیه دماوندی‌ها در شهر کربلا قرار شده تا طی چهار سال، سه طبقه حسینیه ساخته شود که فاز نخست آن امسال برای اسکان زائران حسینی آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام اقلام اعزامی موکب شهرستان دماوند از کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است، گفت: از مردم و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می‌خواهیم که ما را در این راه همراهی و کمک بیشتری کنند.

عضو هیأت امنای موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند تصریح کرد: این موکب همچون سال‌های گذشته در روزهای باقی مانده به روز اربعین حسینی پذیرای زائران دماوند است و پیش‌بینی شده که روزانه ۶۰۰ نفر و در مجموع با تغییرات و رفت و آمدها پذیرای دو تا سه هزار نفر از زائران طی ایام اربعین حسینی خواهیم بود.

موحد تأکید کرد: بسیاری از نواقص سال‌های گذشته بررسی شده و سعی بر این است که بهترین خدمات را به زائران حسینی در کربلای معلی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای هوا قصد داریم که در طبقه سوم حسینیه به صورت داربست برای استراحت و اسکان زائران چادر سراسری برپا کنیم و با وسایل سرمایشی آن را خنک نگه‌ داریم و همچون سال‌های گذشته دیر چادرهای ۲۰ نفر برپا نخواهد شد.

موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند در عمود ۴۸ محله باب الطویریج شهر کربلا استقرار پیدا خواهد کرد؛ سال گذشته یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از زائران اباعبدالله (ع) در این موکب اسکان یافتند.

انتهای پیام/س