به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نشست شورای اسلامی شهر دماوند با بررسی مکاتبه سرپرست شهرداری دماوند در خصوص مشکلات خدمات شهری به‌ویژه پرداخت معوقات کارگران خدمات شهر ادامه یافت.

با توجه به اتمام قرارداد پیمانکار خدمات شهر شهرداری در اسفندماه سال گذشته و عدم عقد قرارداد جدید طی پنج ماه ابتدای سال جاری، حقوق و مزایای حدود ۱۴۰ نفر از کارگران پرداخت نشده است.

علی‌رغم اینکه عقد قرارداد جدید با پیمانکار تا اواخر مردادماه ۱۴۰۰ به طول انجامیده، اما نظر بر اینکه کار خدمات شهر دارای استمرار بوده، این فعالیت‌ها توسط کارگران با نظارت شهرداری در این مدت انجام شده است.

حال، پس از عقد قرارداد جدید با پیمانکار، باید معوقات پنج ماهه کارگران پرداخت گردد و در این راستا، سرپرست شهرداری با ارسال لایحه‌ای به شورای شهر خواستار مجوزی برای پرداخت مبلغ این صورت‌وضعیت به پیمانکار جدید شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر دماوند گفت: در خصوص پرداخت معوقات کارگران، نشست‌های مختلفی داشتیم و از مشاوران حقوقی دعوت کردیم؛ متاسفانه زمانی که کارگران فعالیت داشتند، هیچ قراردادی با پیمانکار نداشتند.

آرمودیان‌مقدم تصریح کرد: بنابر قانون باید سریعاً نسبت به عقد قرارداد اقدام می‌شده که به دلیل اختلافات رقم و مبلغ، این پروسه در دوره قبلی طولانی و عقد قرارداد جدید در مردادماه انجام شده است.

وی بیان کرد: برای رفع مشکلات، راهکارهای لازم را طی مذاکراتی با مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، سازمان بازرسی و معاونت حقوقی اداره‌کل بازرسی استانداری در پیش گرفتیم و طی یک هفته آینده به نتیجه خواهیم رسید.

رئیس شورای شهر دماوند اضافه کرد: حدود ۱۴۰ نفر حقوق نگرفته‌اند؛ پیمانکار جدید ۹۴ نفر را ضمانت کرده و در حال فعالیت هستند، برای مابقی نیز با توجه به رقم قرارداد پیمانکار امکان این موضوع نبود، اما با توجه به موارد حقوقی و قانونی در حال پیگیری این موضوع هستیم.

انتهای پیام/