به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی نیز درخصوص خسارت های وارده به باغات شهرستان دماوند، خاطرنشان مرد: طی روزهای اخیر شاهد بارش تگرگ شدید در شهرستان بودیم که برخی باغات خسارت سنگین وارد شد.

وی با بیان اینکه طی تماس تلفنی با وزیر جهاد کشاورزی و قائم مقام ایشان در امور مجلس پیگیری‌های لازم در خصوص مشکلات باغداران انجام گرفت، ادامه داد: در برآورد اولیه از سوی مسئولان محلی بین ۱۰ تا ۸۰ درصد بود که با تکرار تگرگ متاسفانه در دیدار با رئیس جهادکشاورزی استان در تعدادی از روستاها تقریبا شاهد ۱۰۰ درصدی خسارت به برخی باغات بودیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در نقاط مختلف شهرستان دماوند شامل روستاهای جابان، سربندان، اوچونک و شاه‌بلاغی خسارات بسیار سنگین بود، بیان داشت: در قانون بودجه ۱۴۰۰ نمایندگان مجلس برای خسارات به بیمه گذاران محصولات کشاورزی مبلغ ۳۰هزار میلیارد ریال مصوب شده است که این مهم می تواند کمک موثری برای باغداران باشد.

رسولی نژاد با تاکید براینکه پیگیری تامین خسارات وارده با باغداران در امور مجلس هستیم، گفت: متاسفانه عملکرد صندوق بیمه با توجه به پرداخت میزان خسارات مورد رضایت نیست و کشاورزان نیز ناراضی هستند که لازم است دولت دراین خصوص همکاری لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/