به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از پردیس، سید حسن فراهانی با اعلام خبر پلمپ دو واحد آبکاری آلاینده به دلیل آلایندگی آب در این شهرستان اظهار کرد: مأموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس دو واحد آبکاری آلاینده در لکه‌های صنعتی سیاه سنگ و خرمدشت را پلمپ کردند.

وی افزود: این واحدهای غیرمجاز به دلیل عدم توجه به اخطاریه‌های ابلاغ‌شده و عدم وجود سیستم تصفیه پساب و همچنین به‌منظور جلوگیری از ادامه روند آلودگی حوزه آبخیز سد ماملو، بر اساس قانون حفاظت و بهسازی محیط‌زیست پلمپ شدند.
فراهانی بابیان اینکه در راستای صیانت از محیط زیست و حفظ سلامت مردم با فعالیت هرگونه واحد آلاینده در این شهرستان برابر قانون برخورد خواهد شد خاطرنشان کرد: این قبیل واحدها درنهایت طی زمان‌بندی مشخصی و با نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست به شهرک‌های صنعتی مصوب منتقل و فعالیت آن‌ها ساماندهی خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان پردیس در پایان گفت: با توجه به بارگذاری و تراکم بالای جمعیت در این شهرستان و حساسیت موضوعات زیست‌محیطی، همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها ونیز مشارکت و همراهی مردم در حل بسیاری از مشکلات و معضلات این شهرستان در حوزه محیط‌زیست بسیار تأثیرگذار می‌باشد.
انتهای پیام/