به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، احمد طاهرسلطانی ظهر امروز در حاشیه برگزاری گردهمایی تخصصی گزینشگران اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به میزبانی اداره آموزش و پرورش دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: حدود ۱۷ هزار نفر امسال به صورت آزمونی و پیمانی استخدام آموزش و پرورش خواهند شد.

وی افزود: از ۱۳ مردادماه مصاحبه‌های تخصصی و بازبینی پرونده‌های داوطلبان آزمون استخدامی آغاز می‌شود و قرار شده که از ۲۵ شهریورماه سال جاری لیست تأیید شده سازمان سنجش برای گزینش معرفی شوند و ما هم در مدت یک ماه افراد را گزینش خواهیم کرد.

*داوطلبی صرفاً برای مسأله حجاب رد صلاحیت نمی‌شود

مدیرکل دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه گزینش در سه محور اقتصادی، اخلاقی و سیاسی انجام می‌شود، گفت: در گزینش بعد از بررسی استعلامات پرونده‌ای برای هر شخص تعریف می‌شود و تا پرونده‌ای کامل نشود، رأی نهایی صادر نخواهد شد.

طاهرسلطانی خاطرنشان کرد: پس از اعلام لیست داوطلبان به گزینش، تحقیقات در سه محوری که بیان شد، انجام می‌شود و اگر تناقضی وجود داشته باشد، از منابعی استفاده خواهد شد که تناقض را برطرف کند؛ با توجه به شرایط جامعه، امروز انجام تحقیقات سخت شده است که بعد از انجام مصاحبه و استعلام پرونده داوطلبان در کمیسیون بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تصریح کرد: گاهی در جامعه بیان می‌شود که برخی داوطلبان صرفاً به خاطر نماز خواندن و حجاب یا اینکه به سؤالی درباره چند قسمت بودن کفن پاسخ نمی‌دهند، رد گزینش می‌شوند که چنین مسأله‌ای صحیح نیست و وجود ندارد؛ فردی صرفاً به خاطر این موارد رد نخواهند شد.

*حساسیت‌های گزینش داوطلبان در آموزش و پرورش

مدیرکل دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش، گزینش آموزش و پرورش را مادر گزینش دستگاه‌های کشور برشمرد و بیان کرد: قانون گزینش ابتدا برای آموزش و پرورش نوشته شده و سپس به دستگاه‌های تسری پیدا کرده است؛ چراکه ممکن است حساسیت‌های آموزش و پرورش برای استخدام در دیگر دستگاه‌ها وجود نداشته باشد.

طاهرسلطانی ادامه داد: وقتی قرار است که دانش‌آموزانی را برای تعلیم و تربیت به معلمان بسپاریم، باید در گزینش معلمان دقت بیشتری صورت گیرد تا آنها الگوی خوبی برای دانش‌آموزان باشند.

وی در خصوص رد صلاحیت داوطلبان استخدامی آموزش و پرورش افزود: اگر داوطلبی رد صلاحیت شود، پرونده آن می‌تواند در چند مرحله مورد بررسی مجدد قرار گیرد؛ یکی مرحله بدوی و تجدید نظر در هسته گزینش و دومی درخواست تجدید نظر برای هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش است.

*هیچ ایرادی در پرونده گزینش معلم متجاوز وجود نداشته است

مدیرکل دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از بررسی دوباره پرونده و استعلام‌ها در هیأت مرکزی گزینش رأی صادر می‌شود و بعد از این مرحله، فرد می‌تواند برای بررسی مجدد رد صلاحیت خود در مدت دو ماه به هیأت عالی گزینش در نهاد ریاست جمهوری و دیوان عدالت اداری شکایت کند.

طاهرسلطانی در خصوص موضوع آزار و اذیت دانش‌آموزان توسط معلمی در منطقه دو تهران تصریح کرد: پرونده این موضوع در دادگاهی و به صورت کامل بررسی شد و از لحاظ قانونی هیچ نقضی در پرونده آن شخص وجود داشته است و مستنداتی که به دادگاه ارائه شد، هیچ ارادی در کار گزینش وارد نبود و مراحل گزینش به خوبی انجام شده بود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد که چنین مسائلی در آموزش و پرورش وجود نداشته باشد، بیان کرد: امسال حساسیت جذب‌ معلمان بیشتر شده و بخش‌های نامه‌های جدید با امضای وزیر آموزش و پرورش صادر شده است.

*بیش از ۶۰ درصد گزینش‌ها مربوط به مدارس غیردولتی است

مدیرکل دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد گزینش‌ها مربوط به مدارس غیردولتی است که حساسیت‌ها در این خصوص بیشتر شده و هیچ معلمی بدون تأیید گزینش حق تدریس در کلاس را ندارد و اگر بروند با مؤسس آن مدرسه غیردولتی به عنوان متخلف برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

طاهرسلطانی افزود: در آموزش و پرورش یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار معلم و کادر اداری وجود دارد که ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته و یک‌میلیون نفر مشغول به کار هستند و ممکن است که در این دستگاه یک درصد خطا وجود داشته باشد و باید تلاش کنیم که همین درصد اندک هم به صفر برسد.

وی درباره اعضای هیأت مرکزی گزینش آموزش و پرورش اضافه کرد: اعضای این هیأت مرکزی را نماینده آموزش و پرورش، نماینده هیأت عالی گزینش کشور و نماینده سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل می‌دهند؛ همچنین ۳۲ هسته گزینش در کشور فعالیت دارند که هر هسته متشکل از پنج عضو است.

انتهای پیام/ فارس