به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در وزارت راه و شهرسازی با برنامه‌ریزی برای متقاضیان واقعی طرح اقدام مسکن ملی انجام‌شده است اظهار داشت: در همه شهرهای کشور طرح اقدام ملی مسکن تعریف‌شده است که در سه مرحله انجام می‌شود و در مرحله اول زمین در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در مرحله دوم و سوم در شهرهایی که با محدودیت زمین مواجه هستند بحث مجتمع سازی و در شهرهایی که زمین گران است بحث مشارکت در ساخت را اجرا کرده‌ایم.

رضایی کوچی:کمیسیون عمران برای تولید مسکن مانع‌زدایی می‌کندوام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومان شدافزایش وام مسکن ملی به ۱۵۰ میلیون تومان پس از ابلاغ بانک مرکزی

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تفاهم‌نامه ساخت مسکن با دستگاه‌های مختلف منعقدشده است تصریح کرد: در طرح اقدام ملی از ساخت ۵۳۰ هزار واحد مسکن عبور کرده‌ایم که در هرماه بهره‌برداری از واحدهای مسکونی انجام و تحویل خواهد شد.

وی افزود: اگر خانواده‌ها در بحث پشتیبانی منابع مالی را سریع‌تر پرداخت کنند پروژه‌ها زودتر و در زمان تعیین‌شده به اتمام رسیده و تحویل خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: گام بزرگ وزارت راه و شهرسازی تکمیل مسکن مهر است که از ۲ میلیون مسکن مهر تا به امروز کمتر از ۳۰ هزار واحد باقیمانده است که در حال تکمیل شدن است و پرونده مسکن مهر در دولت تدبیر و امید بسته خواهد شد.

اسلامی اذعان کرد: اولین سری مسکن ملی در استان تهران در شهر تهران و یا شهر جدید اندیشه به‌بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه تأکید کرد: تمامی مصوبات ستاد ملی کرونا در مورد پروازها و سایر موارد عمل شده است و هیچ مصوبه‌ای در وزارت راه وجود ندارد که به آن عمل نکرده باشیم.

وزیر راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا با ۶۰ درصد ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل خدمات نمی‌دهد ولی در جمهوری اسلامی این رویه را به‌ دلیل حفظ سلامتی مردم و جامعه به شرکت‌ها تحمیل کردیم.

انتهای پیام /