به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از فیروزکوه، مجتبی بندادکرمانی، سفر وزیر بهداشت و درمان به شهرستان فیروزکوه را فرصتی ارزشمند برای شهرستان تلقی کرد و یادآور شد: بسیاری از مسائل و کاستی‌های فضاها و خدمات درمانی، بهداشتی و پزشکی شهرستان با حضور وزیر شنیده و دیده شد، وزیر بهداشت با بازدید نیم ساعته بر همه موانع، مشکلات و کمبودهای بیمارستان و شهرستان در این زمینه مشرف شد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های به عمل آمده، قرار است بیمارستان فیروزکوه از ۲۵ تخت خواب به ۶۴ تخت خواب ارتقاء یابد و وزیر بهداشت و درمان برای انجام این امر قول مساعد داده‌اند، ولی هنوز هیچ مبلغ و رقمی برای اجرای آن اعلام نشده که امیدواریم نتیجه این امر برای شهروندان فیروزکوه مطلوب و مسرور باشد.

کرمانی از برگزاری طرح بسیج سلامت نوروزی از یکم اسفندماه خبر داد و افزود: امسال هم طبق برنامه کشوری بسیج سلامت نوروزی از یکم اسفندماه توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان کمیته بهداشت و درمان در ستاد تسهیلات خدمات سفر نوروز ۹۵ تشکیل شد؛ بنابراین تلاش اداره شبکه بهداشت و درمان را در بحث مهم نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی‌ها را می‌طلبد.

وی بیان کرد: از تاریخ ۲۵ اسفندماه پایگاه اورژانس ۱۱۵ به صورت آماده‌باش هستند و برنامه‌های منظمی در این ایام دارند؛ ارائه خدمات نوروزی در مسیر شهرستان فیروزکوه با توجه به قرار گرفتن در مسیر سه استان مهم کشور، از اهمیت چشم‌گیری برخوردار است و به دلیل طبیعت چشم نواز، آب و هوای بسیار مطبوع و سالم مکان مناسبی برای توقف موقت مسافران، زائران و گردشگران است.

کرمانی اعلام کرد: نظارت بر واحدهای مورد نظر را با انجام هماهنگی‌های لازم با کمیته‌های مربوطه در ستاد خدمات تسهیلات نوروزی در هفته‌های گذشته آغاز شد تا صاحبان واحدها فرصت و شرایط کافی برای اصلاح‌های بهداشتی و بهسازی داشته باشند و برای رفع آن اقدام کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان به دو مورد اعمال جریمه و توقیف در عمل در شهرستان توسط رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان اشاره کرد و گفت: دو دوره از گشت‌های مشترک ادارت شبکه بهداشت و درمان و دیگر دستگاه‌های ذی ربط تا پایان سال در شهرستان باقی مانده است.

وی خواستار شد: شهروندان و مسافران در طول ایام تعطیلات نوروز در صورت مشاهده هر گونه تخلف توسط واحدهای غذاخوری، رستوران‌ها، نانوایی‌ها و…موارد را از طریق سامانه تلفن گویا ۱۹۰ یا ۱۴۹۰ اطلاع دهند، همه مشکلات مطرح شده توسط سامانه ای که رسد کننده است، ثبت می‌شود و ظرف مدت ۲۴ ساعت باید گزارش جهت پیگیری اعلام شود.

کرمانی به کشف و معدوم سازی میزان ۱۰۰ کیلو گوشت فاسد با شرایط نگهداری غیربهداشتی و ۳۰۰ کیلو نوشیدنی‌هایی مثل و دوغ و دلستر و … تاریخ گذشته در یکی از رستوران‌های شهرستان اشاره کرد و گفت: مسئولیت نظارت گوشت خام بر عهده اداره دام پزشکی است و بعد از ضبح و طبخ مسئولیت‌های بهداشت و سلامت گوشت بر عهده اداره شبکه بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیان کرد: پزشکی که در روستای سیمین دشت مشغول به فعالیت بود استعفا داد و اکنون در منطقه حضور ندارد، برای آمادگی و استقبال از حضور پزشکان دیگر برای خدمت در این روستا اخبار و آگاهی لازم را منتشر کرده‌ایم، بنابراین در این مدت از پزشک روستای حصاربن برای ارائه خدمات به سیمین دشت و حومه کمک گرفته می‌شود.

وی اعلام کرد: در حال پیگیری برای انعقاد قراردارد با یک نفر چشم پزشک در بیمارستان فیروزکوه هستیم، اکنون در تنها بیمارستان شهرستان خدمات چشم پزشکی ارائه نمی‌شود و پزشک قبلی از بیمارستان استعفا داد.

وی به افزایش دو برابری مراجعه کنندگان به بیمارستان شهرستان از سال ۹۴ تا کنون اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت افزایش مراجعه کنندگان، ضریب اشغال تخت را هم افزایش داد که در پی آن در حال حاضر حدود ۴۰ پزشک متخصص در شهرستان داریم واکنون تعداد جراحی‌ها از بین ۶۰ تا ۷۰ تا در سال ۹۴ به ۱۸۰ تا ۲۰۰ رسیده است.

کرمانی از کسب رتبه اول اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان در پیشرفت پروژه احداث کلینیک ویژه در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: صدیقه چراغی پرستار برگزیده کشوری در سال ۹۵ از شهرستان فیروزکوه معرفی شد.

منبع: دیمه نیوز

انتهای پیام/