یاداشتی بر اقدام خصمانه آمریکا و قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی؛ اصولاً در هر اقدام و تصمیم گیری و رخداد دلایلی بر نمود آن متصور است؛ در این مرقومه به اقدام نسنجیده کاخ سفید و در ادامه احتمال تصویب و قانونی شدن آن در کنگره و سنا آمریکا می‌پردازیم.

در ارزیابی این رخداد دو دلیل مشخص وجود دارد می‌توان گفت اولاً شکستهای پی در پی آمریکا از ملت ایران طی چند دهه اخیر  باعث این اقدام شده، زیرا سپاه پاسداران همان بسیج مردمی سازمان یافته است؛ یعنی یک نهاد نظامی که پشتیبانی آن توسط مردم بطن جامعه ایران اسلامی انجام می‌گیرد.

استکبار با این همه رجز خانی دلیل شکست در دفاع مقدس، توطئه منافقین، داعش و بسیاری دیگر از ناکامی‌ها را مقاومت مردم و در خط مقدم آن بسیج و سپاه می‌داند، لذا باید هم هر روز برای ضربه زدن به میهن اسلامی عمل خصمانه‌ای انجام دهد، اما دلیل دوم و مهم‌تری که باعث شده آمریکا این اقدام را انجام دهد و آمریکا و غرب را نگران کرده است، نفوذ معنوی این نهاد مردمی و انقلابی در بین ملت‌های منطقه است.

مکتبی که در حال گسترش بوده و باعث بیداری ملت‌ها در خاورمیانه شده است؛ وقتی نخست وزیر پاکستان در روزهای اولیه کار خود امام خمینی (ره) را به عنوان الگوی خویش معرفی می‌کند، باید هم دشمنان برنتابند و شدت توطئه و خصومت خود را بیشتر کنند.

اما سؤالی که برای ملت شریف ایران پیش می‌آید، اینکه چطور منافقانی که بیش از ۱۷ هزار مردم عادی و نیروهای نظامی و مدیران این کشور را ترور کرده‌اند، نه تنها تروریست نبوده، بلکه با مسؤولان آمریکا نشست و برخواست داشته و براحتی با حمایت آن‌ها همایش برگزار می‌کنند؟

چرا موساد که این همه دانشمندان هسته‌ای ما را ترور کرد و به شهادت رساند تروریست نیست، آیا دولت خبیث عربستان که در یمن جنایت می‌کند و این همه در سوریه و عراق و افقانستان نیروهای تکویری داعش را تقویت و مردم عادی را به خاک و خون کشیده تروریست نیست!

در هر حال، متاسفانه انحصار رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی اطلاعات غلطی را انشا می‌کنند، ولی خوشبختانه ملت شریف ایران به برخوردهای چندگانه سازمان‌های بین‌المللی واقف هستند؛ این‌ها همه ساخته و پرداخته استکبار برای منافع کشورهایشان است.

آمریکا با جلوگیری از کمک ملت‌های دیگر به مردم سیل‌زده کشورمان دشمنی خود را آشکارتر کرد و در پی آن پازل دشمنی خود بر ملت ایران را با تروریست خواندن سپاه پاسدارن کامل نمود و همه دولت مردان کشور متوجه شدند که فرمایش مقام معظم رهبری در بی اعتماد بودن به آمریکا صحیح است..

بخش دوم مطلب دستاورد این اقدام آمریکاست؛ در حالی که طی ماه‌های اخیر سپاه پاسداران به شکل ویژه‌تری و به شدت در حال تخریب بود با این اعلام آمریکا خود به خود بسیاری از این توطئه‌ها خنثی شد و این نشان از حماقت دشمنان ملت و کشور ایران است.

این رخداد باعث شد دشمنان متوجه باشند که ملت و مسؤولان با سلیقه‌های مختلف نگاه واحدی در دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشور دارند؛ لذا لازم است که تصمیم‌گیران کشور به خصوص مجلس شورای اسلامی و شورای امنیت ملی کشور اقدام شجاعانه‌ای اتخاذ نمایند.

زیرا این شیطان بزرگ فقط زبان خودش را می‌فهمد که بر طبق قانون جنگل است؛ همه دیدند که در قضیه برجام عقب نشینی کشور چقدر آن‌ها را گستاخ‌تر نمود و پس از آن همه امتیاز دادن به استکبار، ولی آن‌ها به ایران اسلامی تعرض بیشتری با تحریم و اقدامات خصمانه این چنینی نموده‌اند.

امید است اقدامات شایسته‌ای برای شاد شدن ملت ایران و خانواده معظم شهدا صورت پذیرد.

یادداشت از: حمیدرضا مشهدی‌عباسی

انتهای پیام/س