به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند ظهر امروز در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند اظهار کرد: باید با مهیا کردن امکانات و ملزومات و رفع مشکلات شرایط بهتری را برای سال تحصیلی جدید فراهم کنیم.

وی افزود: سال تحصیلی جدید باید با استفاده از تجربه‌های سال گذشته، شرایط بهتر و راحت‌تری را برای آموزش و پرورش فرزندان ما رقم بزند، چراکه در سال گذشته تجربه و زیرساخت‌های لازم برای اینگونه آموزش‌ها را نداشتیم.

*مدارس غیردولتی به اجبار با دانش‌آموزان ارتباط تصویری برقرار کنند

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: دو تا سه ماه ابتدای سال تحصیلی جدید امسال به صورت مجازی خواهد بود و این دوران باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که نتایج بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

حیدری با طرح پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه مدارس غیردولتی شرایط مالی متفاوتی دارند، چرا ارتباط‌های تصویری را در آموزش‌های خود مهیا نمی‌کنند، تصریح کرد: در این راستا، مشخص نیست که دانش‌آموزان درچه شرایطی تحصیل می‌کنند و این انتظار را از مدارس غیرانتفاعی داریم که به‌گونه‌ای کلاس‌های آموزش مجازی خود را برگزار کنند که بر دانش‌آموزان نظارت مستقیم داشته باشند.

وی با بیان اینکه رفع تکیلف، آفت سیستم آموزشی ما در سال گذشته بود، بیان کرد: باید برخوردهای انضباطی با دانش‌آموزانی که ساده‌انگاری می‌کنند، اتفاق بیفتد، چراکه نخستین آموزش، تعیلم برنامه نظم و انضباط در زندگی به دانش‌آموزان است.

*شجاعت و ایثار بزرگ‌ترین درس برای دانش‌آموزان است

فرماندار شهرستان دماوند تأکید کرد: مجموعه آموزش و پرورش باید به صورت روزانه و ساعتی که تدریس انجام می‌شود، نظارت خود را بر عملکرد مدارس تشدید کند؛ تمام مدارس غیرانتفاعی به اجبار و مدارس دولتی بنابر امکانات باید ارتباط تصویری با دانش‌آموزان برقرار کنند و این موضوع در ارزشیابی مدارس باید مد نظر قرار گیرد.

حیدری با اشاره به افزایش جمعیت دانش‌آموزان در شهرستان دماوند افزود: وظیفه داریم از هر تعداد دانش‌آموزی که برای تحصیل مراجعه می‌کند، استقبال کنیم و فراهم کردن شرایط تحصیل برای اتباع خارجه، از وظایف انسانی و قانونی است که هیچ فردی را از حقوق انسانی خود برای تحصیل محروم نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان اتباع خارجه در مدارس ما تحصیل می‌کنند، اما با توجه به تداخل فرهنگ‌ها، باید نوع خاصی از مدیریت در مدارس صورت بگیرد و در این موضوع، نقش معلمان پرورشی بسیار حائز اهمیت است که اشتراکات فرهنگی، تاریخی و ذهنی را بیشتر و اختلافات فکری را از بین ببرند.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید تأکید کرد: یکی از درس‌هایی که باید در ابتدای سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان تعلیم داد، ایثارگری و شجاعتی است که جوانان و دانش‌آموزان این سرزمین به دفاع مقدس مقدس و این درس را به ما آموختند.

انتهای پیام/