به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، شاهرخ جهانشاهی در سومین نشست ستاد اربعین که در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در بحث عزاداری، باید اصول و ضوابطی مورد تأکید قرار گیرد.

وی افزود: الگوهای مطلوب در عزاداری‌ محرم‌الحرام شامل تعزیه، هیئت‌های عزاداری و روضه‌خوانی است که در شهرستان دماوند نیز شاهد اجرای آن هستیم.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری بیان کرد: نکته حایز اهمیت در این میان، ابعاد عزاداری و ماهیت آن است که باید یادآور آموزه‌های اهل بیت(ع) باشد.

وی ضمن تأکید بر رعایت سبک مداحی و عدم تقلید از سبک خوانندگان گفت: از جمله موارد حایز اهمیت، عدم اهانت به سایر اقلیت‌های مذهبی است که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری دماوند اظهار داشت: موضوع جاماندگان اربعین حسینی، پیاده‌روی به سمت روستای زیارت به طول هشت کیلومتر و برپایی موکب در این مسیر، از مواردی است که در سال گذشته شاهد آن بودیم و در سال جاری نیز به دنبال آن هستیم.

جهانشاهی در خصوص جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی به موکب امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: ما مکلف به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی به صورت متمرکز در قالب ستاد اربعین هستیم.

وی تصریح کرد: اقلام اعلام شده از سوی استان، باید تا پیش از هفتم مهرماه سال جاری تهیه و به استان ارسال شده تا به نجف و کربلا منتقل شود، چرا که در سال گذشته، کالاها قدری دیرتر ارسال و موجب بروز مشکلاتی شد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تأکید کرد: نکته حایز اهمیت، پشتیبانی و ارائه خدمات مطلوب به زائران است.