به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: حفظ جان و سلامت مردم واجب شرعی است؛ همه مسئولین و مردم باید برای حفظ جان و سلامت یکدیگر تلاش کنند و این مصداق امر به معروف شرعی و واجب است.

وی افزود: شناسایی افرادی که قادر به تهیه ماسک و مواد ضدعفونی نیستند توسط کمیته امداد، بهزیستی، گروه‌های خیریه و بسیج در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه دماوند گفت: ممانعت از ورود مسافران، موضوعی است که مردم از ما توقع دارند، فرماندار شهرستان دماوند بارها مکاتباتی با استانداری و وزارت کشور در خصوص انسداد جاده ها انجام دادند، اما این امر در اختیار مسئولان شهرستانی نیست.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: فرمانداری دماوند تاکنون حمایت بسیاری از شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان سوم شعبان انجام داده است؛ تهیه پوستر، بنر، تبلیغات در فضای مجازی و تذکرات در خصوص مقابله با کرونا بسیار مهم است؛ کرونا نباید عادی‌سازی شود، چرا که هنوز از بین نرفته است.

وی تصریح کرد: نقش آموزش و پرورش و معلمین در مقابله با کرونا حایز اهمیت است؛ معلمین می‌توانند به صورت روزانه در خصوص پیشگیری از بیماری تذکر دهند؛ در شهرها و مناطق آلوده‌تر، کنترل، نظارت و تبلیغات بیشتری صورت گیرد؛ ظرفیت خیرین در دماوند بالاست، اگر خیران بدانند که در کدام نقطه نیاز به کمک است قطعا کوتاهی نخواهند کرد.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: فرهنگ‌سازی و تبلیغ از جمله اقداماتی است که باید به منظور جلوگیری از دورهمی‌ها و مهمانی ها مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/