به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، «قاسم جان بابایی» روز پنجشنبه در حاشیه نشست برنامه ریزی افتتاح بیمارستان دولتی الغدیر بومهن به خبرنگار ایرنا گفت: بیمارستان خیر ساز الغدیر بومهن توسط مرحوم «عباس انصاری» ساخته شده و در مرحله ای به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صلح شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولیت این بیمارستان به عهده دانشگاه شهید بهشتی است و وزارت بهداشت مکلف شده هر چه سریعتر این بیمارستان را راه اندازی کند.

این مسئول با اشاره به جزئیات راه اندازی این بیمارستان، توضیح داد: بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی به لحاظ نیاز شهروندان در ۲ فاز که در فاز اول بخش های اورژانس بیمارستان به همراه تخت بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی و درمانگاه تخصصی راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه تا زمان افتتاح بیمارستان نیروی انسانی، تجهیزات و متخصصان تامین خواهند شد، اظهار داشت: فاز دوم بیمارستان هم با فاصله زمانی کوتاه راه اندازی می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در فاز اول بخش عمده کار تاسیسات بیمارستان انجام می شود و در این راستا بخش بستری و اتاق عمل هم با فاصله کوتاهی درفاز دوم راه اندازی می شود.

جان بابایی با بیان اینکه مردم این منطقه از طبقه کم برخوردار هستند و استفاده از خدمات درمانی دولتی مطالبه بر حق آنان است، تاکید کرد: تعرفه درمانی این بیمارستان که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است دولتی در نظر گرفته می شود.

وی یادآور شد: به منظور کاهش مراجعات شهروندان به دماوند و تهران برای امور درمانی، برای راه اندازی درمانگاه تخصصی نیز برنامه ریزی شده است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام/