به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: محدودیتی به جهت ممنوعیت تردد از تهران به شهرستان دماوند اعلام نشده و محدودیت‌ها به صورت استانی خواهد بود.

وی افزود: تمامی اماکن ورزشی و به تبع آن مجموعه پیست اسکی آبعلی تعطیل خواهد بود و نظارت در این راستا توسط شهرداری آبعلی و ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: همدلی مسئولین در کنار هم و همچنین مسئولین و مردم، رمز موفقیت ماست که این ارتباط نباید از هم گسسته شود

حیدری ادامه داد: تشکیل ۵ کمیته فرعی ذیل ستاد مدیریت بیماری کرونا تحت عناوین کمیته‌های فنی، رهگیری و مراقبت، آموزش همگانی، پایش و نظارت و کمیته عملیاتی محله، منطقه، با استفاده از ظرفیت معتمدین و هیئت امنای محلات در دستور کار است.

وی تصریح کرد: خانه‌های بهداشت در روستاها باید فعال‌تر بوده و اطلاعات بیمارانی که در منازل قرنطینه هستند، به منظور رصد و نظارت بیشتر در اختیار بسیج قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: اعتقادی به توقف چرخه اقتصاد نداریم، ما باید در کنار مردم بوده و در مواقعی که چرخ زندگی مردم متوقف شده، به آنها کمک کنیم.

حیدری افزود: شهرداری‌ها در بحث تامین امکانات و موضوعات مالی در کنار کمیته‌ها باشند، در حال حاضر انجام هزینه برای امور مربوط به سلامت در اولویت قرار دارد.

وی گفت: شعارهای فرهنگی موثر در راستای تاکید بر استفاده از ماسک به عنوان حقوق شهروندی توسط شبکه بهداشت و درمان تهیه شده و شهرداران اقدام به نصب بنر به صورت گسترده در شهرها کنند.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا فقط مختص به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها نیست، بلکه در شب‌نشینی‌ها، مراکز خرید، مغازه‌ها نیز وجود دارد.

انتهای پیام/