به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، ظهر امروز همایش آموزش و انگیزشی بانوان کارآفرین شهرستان‌های دماوند، پردیس،  فیروزکوه در حمایت از کالای ایرانی با حضور مشاور بانوان استانداری تهران در سالن جهاد کشاورزی برگزار شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در این همایش اظهار کرد: یکی از مشکلات بزرگ در شهرستان‌ها نداشتن مجوز صنفی و صنعتی بوده که این موضوع مبحث بسیار مهمی است.

ثریا شارقی در مورد نداشتن برند گفت: زمانی که مجوز نباشد، قطعاً برند هم وجود نخواهد داشت؛ برند یک سرمایه معنوی است که با نداشتن برند نمی‌توان اجناس را به فروش رساند.

وی همچنین در مورد فروش نیز افزود: تنها راه نجات اقتصاد کشور صادرات است و کوچک‌ترین موضوعی که می‌توان روی آن برنامه‌ریزی کرد، صنایع‌دستی است که نه به محیط زیست آسیب می‌رساند و نه سخت است.

مشاور استاندار تهران در خصوص تسهیلات روستایی تصریح: ارائه تسهیلات روستایی با بهره چهار درصد و بیمه روستایی و از خدمات دولت است که به دلیل اطلاع‌رسانی نامناسب بسیاری از این خدمات اطلاع ندارند.

شارقی با اشاره به فروش محصولات بیان کرد: در حال حاضر، نمی‌توان برای فروش محصولات تنها به مغازه تکیه کرد و باید فروش محصولات از طریق فضای مجازی نیز انجام شود و یک راه حلی که قرار دادیم، سامانه حامی بانو برای فروش محصولات است.

وی ادامه داد: بانوان با استفاده از سامانه حامی بانو در فضای مجازی به صورت رایگان می‌توانند برای فروش کلیه محصولات و تولیدات، ترشی خانگی، آشپزی، صنایع‌دستی و… که فرصت بسیار خوبی است، اقدام کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران اضافه کرد: سامانه حامی بانو، چهار زبان مختلف را مشمول است؛ برای مثال با کشور چین مذاکره انجام شده تا محصولات بانوان در این کشور به فروش برسد.

انتهای پیام/س