به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری در ویژه‌برنامه ۲۱+۲۱ در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی زنده با مردم شهرستان دماوند اظهار کرد: زمانی که مسئولیت فرمانداری شهرستان بر عهده بنده گذاشته شد، با آغاز کرونا همراه بود و ما تمام برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های خود را در چهارچوبی تعریف کردیم که مبارزه با کرونا در اولویت برنامه‌های مدیریت اجرایی شهرستان قرار گیرد.

وی افزود: با ورود به سال ۱۳۹۹، با بحران‌های دیگری از جمله زلزله را تجربه کردیم؛ در شرایط زلزله قرار گرفتیم و ما یک آماده‌باش لی در حوزه اجرایی شهرستان با وجود کرونا داشتیم‌.

*ارتباط با مردم؛ اولویت ارزشیابی مدیران دماوند/ اگر مدیری گوش شنوایی برای دردهای مردم نداشته باشد، تغییر می‌کند

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در کنار تجربیات جدید در سال ۹۹، تلاش کردیم که سیاست‌هایی را در شهرستان دماوند دنبال کنیم که بتوانیم آنچه در گذشته و قبل از ما پیگیری شده و می‌توانست سیاست‌های مفیدی برای شهرستان باشد، دنبال شد تا به نتیجه برسانیم و در کنار آن برنامه جدیدی ارائه کنیم‌.

حیدری تصریح کرد: در این راستا، تلاش کردیم که جلسات و ارتباط خود را با مدیدان کل استانی و ملی افزایش دهیم و این ارتباطات بتواند در قالب تعامل و همکاری برای شهرستان و حوزه توسعه‌ای مفید باشد که بیش از ۱۰۰ جلسه در سطح استان و ملی در کنار نماینده مردم در مجلس برگزار کردیم.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۹، این برنامه‌ریزی را داشتیم که بتوانیم ارتباط خود را با مردم نزدیک‌تر و مطالبات آنها را بیشتر بشنویم و هر چقدر ارتباط نزدیکی با مردم داشته باشیم، راحت‌تر می‌توانیم مشکلات را درک یا راه‌حلی برای آنها پیدا کنیم.

فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: یکی از این سیاست‌ها، دیدارهای مردمی هفتگی است که از ابتدای سال تلاش کردیم تا این برنامه به صورت مستمر انجام شود و ما میزبان تعدادی از همشهریان برای رفع مشکلات باشیم؛ تذکرات لازم را به مدیران شهرستان دادیم که ارتباط خود را با مردم نزدیک‌تر کنند و این نخستین آیتم برای ارزش‌یابی مدیران در دماوند است.

حیدری افزود: چند ماهی فرصت گذاشتیم که بررسی شود تا نوع برخورد و رفتار مدیران با مردم چگونه است و ما در روزهایی هستیم که نتایج ارزشیابی‌ها در حال بررسی است؛ قطعا اگر در این ارزشیابی‌ها، اعتراضاتی را نسبت به مدیری مشاهده کنیم که با مردم همراه نبوده و گوش شنوایی برای دردهای آنها نداشته باشد، نسبت به تغییر در آن حوزه‌ها اقدام خواهیم کرد که در ماه‌های آینده این اولویت را خواهیم داشت.

تامین ۵ میلیاردی امکانات کرونایی بیمارستان دماوند/ در حال بازگشت به شیب افزایش بیماری هستیم

فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد: بیمارستان سوم شعبان دماوند به عنوان یکی از ۱۴ بیمارستان کرونایی استان تهران معرفی شد که در حوزه پردیس و دماوند فعالیت داشت؛ با توجه به اینکه در دماوند، جمعیت ثابت و جمعیت شناوری که چند برابر جمعیت ثابت است، داریم و از طرفی شهرستان پردیس فاقد بیمارستان است، حجم عمده جمعیت شرق استان تهران به سمت بیمارستان دماوند بود.

حیدری با بیان اینکه نزدیک به یک‌هزار نفر از بیمارانی که مراجعه کردند، از پردیس بوده‌اند‌، افزود: تمام تلاش ما این بود که امکانات بیمارستان سوم شعبان دماوند مورد بررسی قرار گیرد و تمام نیازها را تامین کنیم؛ یکی از سیاست‌هایی که استاندار تهران پیگیری کرد، از محل ردیف مالیات ارزش افزوده‌ امکانات لازم کرونایی را برای بیمارستان مهیا کردیم.

وی با اشاره به اینکه این امکانات، از دستگاه اکسیژن‌سازی حیاتی تا خرید ماسک، گان و…مورد نیاز کادر درمان بود که همه با مدیریت فرمانداری خریداری شد، گفت: در کنار این بودجه‌ای که قرار داده بودیم، کمک‌های خودجوش گروه‌های مختلف مردمی و خیران چشم‌گیر بود که جای قدردانی دارد‌.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: در مجموع کمک‌هایی که از طریق دولت به بیمارستان دماوند صورت گرفت، نزدیک ۵ میلیارد تومان کمک داشتیم که بخشی از ارزش افزوده و بخشی از طریق دهیاران و شهرداران بود؛ وضعیت امروز در دماوند به رنگ زرد است و مجددا در حال بازگشت به شیب ملایم افزایش بیماری هستیم و در حال حاضر، نزدیک ۱۴ نفر در بیمارستان دماوند بستری هستند.

پاسخ‌گو نبودن برخی مدیریت شهری باعث زیرسئوال رفتن بالاترین سطح مدیریتی استان شده است/ تلاش برای حضور افراد توانمند در انتخابات شوراها

فرماندار شهرستان دماوند نیز در ادامه افزود: عمده سیاست‌هایی که باید در حوزه انتخابات اتخاذ شود، در ستاد هماهنگی انتخابات شهرستان دماوند کار خود را آغاز کرده‌ایم که نزدیک به هشت نشست در این خصوص برگزار شده است.

حیدری گفت: کمیته‌های مختلف انتخابات را فعال کرده‌ایم و به دنبال آسیب‌شناسی انتخابات گذشته هستیم که بتوانیم در یک فضای آرام و با زمان مناسبی که داریم، نسبت به حل مشکلات گذشته بپردازیم.

وی ادامه داد: در سال آینده انتخاباتی همراه با کرونا داریم و این یک تجربه جدید است و باید فضاهایی را انتخاب کنیم که آرامش خاطر مردم فراهم شود تا پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی که در ماه خرداد در دماوند داریم، می‌توانیم از فضای باز استفاده کنیم و اولویت بر این است که فضاهای باز را برای برگزاری انتخابات آماده‌سازی کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه در بحث هیئت‌های اجرایی و نظارت تعامل و همراهی در سطح بالایی قرار دارد و برای اجرای قانون هیچ اختلاف نظری نداریم، بیان کرد: تمام تلاش ما این است که نظارت بر موضوع صلاحیت افراد را دقیق‌تر انجام دهیم تا بتوانیم افراد مجرب و با توانایی و صلاحیت بالا در انتخابات شوراها حضور پیدا کنند.

وی تأکید کرد: امروز شاید خیلی از گله‌مندی‌های مردم نسبت به دولت، به خاطر مدیریت‌های شهری است؛ در خیلی از مدیریت شهری مشاهده می‌‌‌‌کنیم که پاسخگو نبودن شورا و عملکرد ضعیف شهرداری یا دهیاری باعث شده تا بالاترین سطح مدیریتی استان زیر سئوال برود.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: اگر افراد در شورا مجرب و توانمند باشند که حرف مردم را بشنوند و برای رفع مشکلات مردم توان تولید فکر داشته باشند.

تحقق ۴۰ درصدی بودجه شهرستان دماوند در سال ۹۹/ اداراتی که عملکرد مناسبی نداشتند، سیاست‌های جدیدی برایشان اتخاذ خواهیم کرد

حیدری در خصوص اعتبارات شهرستان دماوند اظهار داشت: نزدیک به ۲۲ میلیارد تومان بودجه شهرستان دماوند بوده که ما نسبت به سال ۱۳۹۸، ۴۰ درصد بیشتر تخصیص گرفتیم و نتیجه این افزایش تخصیص در دل همان جلسات و پیگیری‌ها بوده است.

وی افزود: در اینجا باید از نماینده مردم در مجلس تشکر ویژه کنیم که شبانه‌روز در کنار مدیران اجرایی موضوعات را پیگیری کردند؛ ما اگر شرایط بودجه‌ای کشور بتواند پاسخ‌گو باشد، قطعا بیشترین تخصیص را در استان تهران خواهیم گرفت تا پروژه‌های شهرستان به سرانجام برسد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: بر اساس ارزیابی‌هایی که تا پایان این ماه خواهیم داشت، قطعا اداراتی که عملکرد مناسبی نداشتند، ما سیاست‌های جدیدی برایشان اتخاذ خواهیم کرد و اداراتی که عملکرد مطلوبی داشتند هم شفاف به مردم معرفی می‌کنیم‌.

انتهای پیام/