به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوند، امام جمعه دماوند در نشست ستاد اربعین شهرستان دماوند اظهار کرد: حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی که چندسالی در عراق شکل گرفته، زمینه ظهور امام عصر(ع) را فراهم کرده و وحدت شیعه را به رخ جهانیان می‌کشد.

وی افزود: اربعین ظرفیت‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، تربیتی، اعتقادی و سیاسی بالایی دارد و دو کشور همسایه و دوست عراق و ایران، باید از همه این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: دماوند در این خصوص باید مبلغ این حرکت بزرگ باشد و ما باید مردم را به حضور در این راهپیمایی عظیم تشویق کنیم تا جوانان، طلاب و دانشجویان از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: در صورت امکان، برنامه‌ریزی برای حضور دانش‌آموزان در این حرکت عظیم بسیار مفید واقع می‌شود، چرا که اثر آن در جوانان و نوجوانان بیشتر است.

وی تصریح کرد: جذبه حسینی، مغناطیسی عجیب است که انسان را متحول می‌کند و ما باید برای حضور اقشار مختلف مردم در این خصوص برنامه‌ریزی کنیم و سعی کنیم که از همه اقشار و نهادها، نمایندگانی برای شرکت در این راهپیمایی بفرستیم.

امام جمعه دماوند گفت: توقع ما بر افزایش حضور زائران دماوندی در راهپیمایی اربعین سال جاری است و در این راستا باید تسهیل‌کننده تردد برای زائران باشیم، بخشی مربوط به امور مالی بوده که ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه در این خصوص مؤثر است.

فتاح‌دماوندی اضافه کرد: شهرستان دماوند محلی برای حضور زائران در کربلا به عنوان حسینیه امام حسن مجتبی(ع) تهیه کرده است و با توجه به قرارداد۵۰ ساله، مشوقی برای حضور اهالی دماوند است.

وی تصریح کرد: موکب‌ها زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت می‌کنند و فعالیت دیگر نیز ساخت صحن حضرت فاطمه(س) در نجف اشرف و صحن حضرت زینب کبری(س) در کربلاست.

انتهای پیام/س