به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محفل ادبی صبح شعر یاد یاران به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده در سطح شهرستان دماوند به صورت مجازی برگزار شد.

این محفل ادبی با سخنرانی امام جمعه شهرستان دماوند و جانشین ناحیه مقاومت بسیج و شعرخوانی جمعی از شاعران این شهرستان همراه بود.

حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند در محفل ادبی صبح شعر یاد یاران بیان داشت: شایسته است وصیت‌نامه شهید سلیمانی به شعر تبدیل شود و پیشنهاد ما به شاعران و نویسندگان این است که وصیت‌نامه شهید سلیمانی را در قالب‌های مختلف به خصوص زبان شعر کار کنند.

وی افزود: از شعرای شهرستان دماوند و عزیزانی که درباره شهید سلیمانی و شهدا شعر گفتند، قدردانی می‌کنیم.

همه ما باید بتوانیم از قالب هنر و شعر برای رساندن مفهوم و محتوای پیام‌های شهدا استفاده کنیم.

امام جمعه دماوند اظهار کرد: امیدواریم وصیت‌نامه شهید سلیمانی به شعر تبدیل و سال آینده نمایشگاهی از آثار هنری با موضوع شهید سلیمانی در شهرستان دماوند افتتاح شود.

شایان ذکر است محفل ادبی صبح شعر یاد یاران در شهرستان دماوند با حضور شاعرانی از جمله فریبا قربان کریمی، فروزان ابراهیمی، علیرضا زارعی، اکبر آقامیرزایی، اسماعیل بهنیا، اسماعیل علیان و حسین ناصری همراه بود همچنین این برنامه به همت اداره کتابخانه های عمومی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان به انجام رسید.

انتهای پیام/