مسعود مسلمی‌فرد، رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری عصر شرق در خصوص فرآیند بیماری کرونا در شهرستان دماوند اظهار کرد: گسترش ویروس کرونا دلتا، موجب شد تا تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان سوم شعبان دماوند در موج پنجم این ویروس افزایش یابد.

وی افزود: موج پنجم، یکی از سهمگین‌ترین موج‌های دوران کرونا بود که به بیمارستان سوم شعبان دماوند تحمیل شد و شرایط بسیاری سختی را گذراندیم.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: مردادماه سال ۱۴۰۰ به نسبت مردادماه سال گذشته، بسیار شرایط بیماری سخت بود؛ طی مردادماه سال ۱۳۹۹، حدود ۶ هزار و ۲۰۰ نفر به بخش اورژانس بیمارستان سوم شعبان دماوند مراجعه کردند که این میزان در مردادماه سال ۱۴۰۰ به ۱۵ هزار نفر رسید.

مسلمی‌فرد تصریح کرد: به عنوان نمونه دیگر، طی مردادماه سال ۱۳۹۹، نزدیک دو هزار مورد سی‌تی‌اسکن در این بیمارستان انجام شد در حالی که در مردادماه امسال، انجام سی‌تی‌اسکن ۶ هزار مورد بود؛ با تمام شرایطی که وجود داشت، اما همه مراجعه‌کنندگان، خدمات متعدد را در بخش‌های مختلف بیمارستان سوم شعبان دماوند دریافت می‌کردند.

وی بیان کرد: دستگاه سی‌تی‌اسکن در این بازه زمانی به شدت فعال بوده و عکسبرداری را انجام می‌داده است؛ با عنایت خداوند متعال اکنون به شرایط با ثبات‌تری در خصوص وضعیت بیماری کرونا در بیمارستان سوم شعبان دماوند رسیده‌ایم.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند خاطرنشان کرد: از ابتدای مردادماه، بیماری کرونا در دماوند روند صعودی داشت و تعداد بستری بیماری‌ها افزایش یافته بود؛ در این راستا، مصرف اکسیژن به شدت افزایش پیدا کرده بود که با لطف خیران، کپسول‌های اضافی اکسیژن خریداری کرده و توانستیم بیمارانی که خارج از تخت‌های معمول بیمارستانی به صورت اکسترا بستری بودند را درمان کنیم.

مسلمی‌فرد ادامه داد: مصرف دائم این کپسول‌ها موجب شده بود که ما شرایط بسیاری سختی را داشته باشیم و روزانه حدود ۱۵ میلیون تومان برای کپسول‌های اکسیژن هزینه می‌کردیم.

وی اضافه کرد: طی روزهای اخیر، یک دستگاه جدید اکسیژن‌ساز با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خریداری شده و سومین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان سوم شعبان دماوند به زودی بهره‌برداری می‌شود.

انتهای پیام/س