به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، غلامرضا عبدالله‌بیگی عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی برگزاری مراسم اربعین حسینی شهرستان دماوند اظهار کرد: در سال جاری، درخواست جدیدی در خصوص فعالیت یک موکب از رودهن داشتیم که اقدامات لازم در این زمینه انجام شد.

دبیر اجرایی ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند اضافه کرد: علاوه بر این، نشستی نیز با حضور هر دو موکب در شهرستان دماوند برگزار می‌شود تا بتوانند از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

عبدالله‌بیگی ادامه داد: در راستای مباحث فرهنگی، پیگیری‌های لازم صورت گرفته و ستاد کمیته فرهنگی، در بخش‌هایی به صورت ویژه و متناسب با مراجعه هنرمندان فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: از دیگر موارد، امور مربوط به کمیته مردمی است که با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راهپیمایی اربعین مورد پیگیری قرار دارد و در روزهای آتی به نتیجه می‌رسد.

*تأمین تجهیزات در موکب امام حسن مجتبی(ع) دماوند

محمود پوردیوان بیگی مقدم، نماینده موکب امام حسن مجتبی(ع) شهرستان دماوند نیز در ادامه اظهار کرد: امسال علاوه بر فعالیت موکب امام حسن مجتبی(ع)، شاهد فعالیت موکب دیگری از شهرستان دماوند هستیم که در مسیر نجف تا کربلا ارائه خدمت می‌کنند.

وی از ارائه خدمات پنج ساله موکب امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و بیان کرد: نکته حایز اهمیت، ارائه خدمات به زوار در جهت اسکان و اطعام است که در دو مرحله برای زوار ساکن در موکب و پذیرایی از سایر زائران صورت می‌گیرد.

نماینده موکب امام حسن مجتبی(ع) شهرستان دماوند ادامه داد: این موکب در ورودی شهر کربلا و در فاصله ۲٫۵ کیلومتری، در خیابان طویرج قرار دارد و روزانه بیش از سه هزار پرس غذا در سه وعده و به ۵۰ هزار زائر، چای و شربت و آب معدنی ارائه می‌شود.

مقدم از فعالیت ۱۸ هیئت در موکب امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و تصریح کرد: احداث حسینیه در کربلا، جزو افتخارات شهرستان دماوند است که طی قرارداد انجام شده، در ۶ ماه از سال به شهروندان ما ارائه خدمت می‌کند و این به عنوان ثروتی فرهنگی برای دماوند محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: انسجام و عزم مدیران و مسئولان منتخب مردم در این حوزه از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که با وجود این که هزینه‌هایی که تاکنون در جهت احداث حسینه در کربلا صورت گرفته، کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان است، اما فرصتی ۵۰ ساله برای ما ایجاد کرده است.

نماینده موکب امام حسن مجتبی(ع) شهرستان دماوند گفت: در سال جاری و با اعزام یک تیم هفت نفره، سرویس بهداشتی در حسینیه امام حسن مجتبی(ع) در کربلای معلی احداث شد، اما در حال حاضر نیاز ما، تجهیزاتی مانند موتور برق و آهن است که امیدواریم تأمین شود.

انتهای پیام/