به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مردم شهرستان دماوند همانند دیگر شهرهای کشور با حرکت نمادین خودرویی و به دست داشتن پرچم سه رنگ مقدس جمهوری اسلامی جشن انقلاب را به پا کردند.

این مراسم در تمامی شهرها و روستاهای دماوند با حضور مردم انقلابی و ولایت مدار برگزار شد و همگی نشان دادند در هر شرایطی همراه نظام و گوش به فرمان ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای هستند و هیچ ابرقدرتی نمیتواند این پیوند و همبستگی را از هم جدا کند.

مراسم نمادین خودرویی دماوند از جوار مزار شهدای گمنام واقع در پارک خانواده شهر گیلاوند آغاز و با حرکت خودروها در مسیر بلوار شهید سلیمانی به سمت شهر دماوند  در میدان قدس شهر دماوند به پایان رسید.

۲۲ بهمن روز ولایت و روز میثاق مردم با آرمان های شهدا، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی است

امام جمعه دماوند در این آیین ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، این روز را برای همه ملت ایران روز عید دانست و گفت: ۲۲ بهمن روز ولایت و روز میثاق مردم با آرمان های شهدا، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم فتاح دماوندی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با رای مردم و آری به قانون اساسی، با درایت امام راحل در کشور شکل گرفت و امروز این مردم سالاری دینی را با انتخاب مسئولان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی حتی در انتخاب رهبر و مسئولان سه قوه می بینیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خداوند متعال را شاکر هستیم به دلیل داشتن نظامی مردم سالار و وحدت و صمیمیت، در طول ۴۲ سال از پیروزی انقلاب به پیشرفت های زیادی در عرصه های مختلف دست یافته ایم و به خود می بالیم.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه پیشرفت های ایران امروز موجب ناراحتی دشمنان شده است، گفت: امروز نفوذ ایران در منطقه افزایش و جبهه مقاومت گسترش یافته و حلقه و زنجیره طلایی شکل گرفته و به حمد الهی به سمت قله های سعادت در حرکت است.

وی ادامه داد: با وحدت مردم و با حضور پرشور در صحنه، بر دشمنان پیروز خواهیم شد و مقدمه حکومت جهانی امام زمان (عج) را فراهم خواهیم کرد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن نماد وحد ملت قهرمان ایران

سیداحمد رسولی نژاد، نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن ما متفاوت از گذشته در سراسر کشور و منطقه، اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا شاهد راهیپمایی خودرویی و موتوری در این مراسم همچون دیگر نقاط کشور هستیم.

وی ادامه داد: با وجود شرایط سخت اقتصادی و مشکلاتی که امروز مردم با آن مواجه هستند، از ساعات اولیه صبح امروز مردم شهرستان در راهپیمایی حضور یافتند و در این مراسم شرکت کردند که نماد وحدت ملت قهرمان ایران است.

وی تاکید کرد: امروز مردم فارغ از هرگونه گرایش های سیاسی و قومیتی در این اجتماع بزرگ شرکت کردند و مراسم شهر دماوند که از گلزار شهدای گمنام این شهر آغاز شد، بار دیگر تجدید میثالی بر آرمان های شهدا بود.

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: علی رغم همه تحریم ها، فشارهای استکبار جهانی، گرانی ها و مشکلاتی که در کشور شاهد هستیم، حضور مردم قابل تقدیر است.

رسولی نژاد بیان داشت: شهدا به وظایف خود عمل کردند و ما باید کاری کنیم که شرمنده شهدا و مردم در یوم الحساب نباشیم؛ بهترین عبادت برای ما مسئولان خدمت به مردم و تلاش برای حل مشکلات کشور است و ما باید با ایجاد فضای رقابتی، خدمت به مردم را بیشتر کنیم.

ملت ایران در هرشرایطی پایبند آرمان های انقلاب است

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند نیز در حاشیه این راهپیمایی به خبرنگاران گفت: فلسفه انقلاب اسلامی در آرمان های حضرت امام(ره) و شعارهای  ابتدای پیروزی انقلاب، بیشتر بر پایه ارزش ها اسلامی و معنویت و هر سیاستی در حکومت جدید، رنگ دینی به خود گرفته بود.

وی ادامه داد: در آن دوران حضرت امام خمینی (ره) تمامی موضوعات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را با تفسیر دین و اسلام ارائه کردند و پذیرش آن توسط ملت ایران موجب شد که انقلاب اسلامی با همدلی و یکدلی شکل گیرد.

حیدری بیان داشت: امروز اگر بعد از ۴۲ سال با شرایط کرونایی مردم با شور و شعور در صحنه حضور دارند، به این دلیل است که عمق اهداف و آرمان های انقلاب را حس کردند و با جان و دل پذیرفتند.

وی ادامه داد: به طور قطع مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات در مسیر یک کشور و حکومت وجود دارد و این مهم نباید دلیلی بر زیر پا گذاشتن اصل نظام و آرمان های انقلاب باشد.

فرماندار دماوند تصریح کرد: مردم امروز با حضور خود نشان دادند که به دلیل شرایط اقتصادی انقلاب نکردند، بلکه آنان نگران مشکلات فرهنگی، نفی استقلال و خودباختگی حاکمیت بودن.

این مقام مسئول افزود: ملت ایران آگاه بوده و می داند این شرایط اقتصادی مقطعی است و با حضور باشکوه خود و حمایت از انقلاب، اهداف سیاست مدارانی که در حوزه استکبار به دنبال نابودی حکومتی هستند که پشتوانه مردمی دارد، خنثی خواهند کرد.