به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، بیستمین روز ماه صفر فرا رسید و بسیاری از مشتاقان و عاشقان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) به جای همراه شدن با رهروان عشق، از این غافله برجای ماندند.

همزمان با چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، عاشقان این حضرت که از راه اربعین جا مانده‌اند، از امامزاده زین‌العابدین (ع) محله کوهان شهر کیلان تا امامزاده عیسی (ع) روستای زیارت را با پای پیاده و چشمان اشک‌آلود به نیابت از مسیر نجف تا کربلا گام برداشتند.

جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی، اگرچه از غافله کربلا جا ماندند، اما از آن عقب نمی‌مانند و همراه با آنها گام برمی‌دارند و امروز عاشقان اباعبدالله (ع) در شهر کیلان حال و هوای خاصی داشتند.

پیر و جوان، کوچک و بزرگ، زن و مرد، همه آمدند و ۱۰ کیلومتر از مسیر پیاده‌روی عاشقانه گام برداشتند؛ عاشقانی که بسیاری از آنها طول مسیر را با پای پیاده و ذکرگویان حرکت کردند و نشان دادند، اگرچه از پیاده‌روی اربعین در کربلا جا ماندند، اما دلشان برای کربلا و بین‌الحرمین پر می‌زند.

نکته قابل توجه، حضور پرشور و چشم‌گیر کودکان و نوجوانان انقلابی بود که با پرچم‌های «لبیک یا خامنه‌ای» و «لبیک یا حسین» همراه با پدران و مادران خود به سمت روستای زیارت و محل تجمع جاماندگان عاشق کربلا قدم زدند.

بانوانی که در پیاده‌روی امروز شرکت کرده بودند، به نیابت و یاد و خاطره برخی از شهدای گرانقدر دفاع مقدس، از جمله شهید ابراهیم هادی و شهید همت گام برداشتند؛ امروز مسؤولان و مدیران شهرستانی و شهری هم در کنار اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

ستاد مردمی پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند که از یک ماه پیش برنامه‌ریزی برگزاری این مراسم باشکوه را انجام داده بود، در طول مسیر موکب‌هایی برای پذیرایی از عزاداران حسینی برپا کرده بود.

موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند که در ایام اربعین درکربلای معلی به زائران خدمات‌رسانی کرده بود، امروز نیز این موکب در روستای زیارت مستقر شده تا پذیرای جاماندگان اربعین باشد و برخی هیأت‌های عزاداری از جمله زان، لومان و حوزه علمیه خواهران، هلال احمر و تبلیغات اسلامی موکب و غرفه‌هایی در کنار این مراسم برپا کرده بودند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم اظهار داشت: امروز شاهد شور و نشاط خاص مشتاقان و دلدادگان حضرت اباعبدالله (ع) در شهرستان دماوند بودیم؛ حضور در راهپیمایی جاماندگان، سعادت بزرگی است که در روز قیامت به زائران حسینی پاداش می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی با بیان اینکه امیدواریم شور حسینی با شعور حسینی در این مراسم همراه شود، افزود: باید امروز معرفت حسینی را در محافل عزاداری بیشتر کنیم، چراکه حرکت و راهپیمایی اربعین حسینی، مقدمه ظهور امام زمان (عج) است.

انتهای پیام/