به گزارش پایگاه خبری البرز شرق، قاسم میرزایی نیکو بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه کتاب در چهارمین روز برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های فرهنگی و ریشه‌دار که می‌تواند در اطلاع فکری جامعه تأثیر بگذارد، برگزاری نمایشگاه کتاب و از این گونه نمایشگاه‌ها در مسائل فرهنگی است.

وی ادامه داد: شهرستان دماوند دارای سابقه فرهنگی خوبی است و اکنون شاهد رشد بیشتر این موضوع در این شهرستان هستیم که بسیار در گسترش سطح فرهنگی مردم تأثیرگذار است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: در بازدید از غرفه‌ها و صحبت با غرفه‌داران حاضر در سومین نمایشگاه بزرگ دماوند، این افراد از سرمای محیطی گلایه‌مند بودند که به علت برودتی که به وجود آمده بود با افزایش بیش از حد در این زمینه مواجه بودند.

میرزایی نیکو اضافه کرد: حضور پرشور مردم در ساعت پایانی نمایشگاه نشان از علاقه مردم و استقبال بی نظیر این افراد با این اتفاق فرهنگی بزرگ است.

وی بیان کرد: هرچه در زمینه‌های فرهنگی کار کنیم، کم است زیرا هر چقدر رشد و آگاهی مردم را در سطوح مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی افزایش دهیم، زیان نخواهیم دید و در این راستا برای استقبال بیشتر مردم باید فضاها را بگشاییم.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم شاهد استقبال بی نظیر مردم در حوزه‌های فرهنگی شویم باید ممیزی‌ها و قیچی‌کردن کادرها و همچنین حضور ناشران و کتب را باز کنیم و آگاهی جامعه را افزایش دهیم، این موضوع به نفع خودمان است.

میرزایی‌نیکو ادامه داد: چون فضاهای مجازی، رادیو و تلویزیون‌های بیگانه کار خود را انجام می‌دهند و اگر بتوانیم زمینه آگاهی مردم در جهت صحیح فراهم کنیم بی شک نتیجه خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت خداوند متعال و با همت مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره تبلیغات اسلامی و امام جمعه شهرستان دماوند که سکان‌دار مسائل فرهنگی و دینی شهرستان هستند، برای کسب نتایج بهتر در میان مردم امیدوارتر می‌شویم.

انتهای پیام/