به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، عصر امروز ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه، دو نفر از مدافعان سلامت بیمارستان سوم شعبان دماوند توسط افرادی شرور در داخل بخش اورژانس مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

در پی این حادثه، فرماندار شهرستان دماوند دستور ویژه‌ای برای دستگیری فوری و تحویل عوامل ناامنی و ضرب و شتم در این بیمارستان به مراجع قضایی صادر کرد.

ضمن دلجویی و قدردانی از زحمات همه مدافعان سلامت، تاکید می‌گردد، قطعاً اعضای شورای تامین شهرستان دماوند برابر مخلان آسایش شهروندان و برخورد با عوامل ایجاد ناآرامی و برهم‌زنندگان امنیت روانی جامعه لحظه‌ای کوتاه نخواهد آمد.

 

جزئیات ضرب و شتم مدافع سلامت در دماوند
رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند با بیان جزئیات حادثه ضرب و شتم مدافع سلامت در این بیمارستان گفت: برخوردهای شرورانه در بیمارستان بسیار نگران‌کننده است و مسؤولان نسبت به امنیت مدافعان ورود پیدا کنند.

مسعود مسلمی‌فرد رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند اظهار کرد: امروز پنج‌شنبه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه، با توجه به شرایط سختی که در اورژانس‌ها وجود دارد، سه نفر از مراجعان که زخم کوچکی روی دستشان بوده، وارد اورژانس می‌شوند.

وی گفت: پس از پنج دقیقه بدون هیچ موضوعی، انتظار داشتند که همه بیماران دیگر رها شود و تنها به بیماران آنها رسیدگی شود؛ به همین دلیل، علی‌رغم اینکه از ورود آنها به بیمارستان بیش از پنج دقیقه نمی‌گذشت به متخصص اورژانس مراجعه و برخورد می‌کنند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند افزود: در این راستا، پس از هدایت متخصص به اتاق پانسمان، با وجود اینکه بررسی اولیه انجام شده بود، وضعیت بیمار به طور مجدد بررسی می‌شود‌؛ این افراد بدون هیچ آگاهی از پشت به پرسنل بیمارستان حمله می‌کنند و سه نفری که یک پدر و دو فرزند بودند، پرسنل ما را مورد ضرب و شتم جدی قرار می‌دهند.

آسیب‌دیدگی پرسنل بیمارستان از ناحیه قفسه سینه و شکم

مسلمی‌فرد ادامه داد: پرسنل بیمارستان دماوند در پی این ضرب و شتم از ناحیه قفسه سینه و ترومای شکم و سر دچار آسیب‌دیدگی می‌شود که اکنون در اورژانس بستری می‌شود.

وی تصریح کرد: شرایطی که برای بخش اورژانس بیمارستان دماوند ایجاد شده، با این برخوردهای شرورانه بسیار نگران‌کننده است.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: از همه مسؤولان کشور و قوه قضاییه درخواست می‌کنم که نسبت به این موضوع و امنیت مدافعان سلامت توجه بیشتری داشته باشند و در خصوص موضوع امنیت اورژانس و بیمارستان تسهیلات ویژه در نظر بگیرند.

بررسی حادثه ضرب و شتم مدافع سلامت در بیمارستان سوم شعبان دماوند/ دستور ویژه‌ برای برخورد قاطعانه با عوامل ناامنی و بی‌نظمی

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند به همراه محمدتقی‌ تقی‌زاده، دادستان دماوند در پی حادثه ضرب و شتم امروز از بیمارستان سوم شعبان بازدید کرده و جوانب این حادثه را مورد بررسی قرار دادند.
در این راستا، مسئولان شهرستان دماوند ضمن دلجویی از مدافعان سلامت، دستور ویژه‌ای برای شناسایی و برخورد قاطعانه با عوامل ناامنی و بی‌نظمی در بیمارستان سوم شعبان دماوند صادر کردند.
گفتنی است، بعد از ظهر امروز یکی از مدافعان سلامت بیمارستان سوم شعبان دماوند توسط افراد شرور مورد ضرب و شتم قرار گرفته و هم‌اکنون در اورژانس بستری است.

چند نفر به یک نفر؟!!/ واکنش مشاور وزیر بهداشت به حادثه ضرب و شتم در بیمارستان دماوند

علیرضا وهاب‌زاده، مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت و درمان در پست اینستاگرامی و توییتر در واکنش به حادثه ضرب و شتم مدافع سلامت در بیمارستان سوم شعبان دماوند نوشت: لااقل به کسانی که برای نجات جان عزیزانتان در شرایط سخت و شبانه روزی تلاش می‌کنند، رحم کنید!!

امروز عصر حمله همراهان #بیمار به مدافعان سلامت در بیمارستانی در دماوند باعث مجروح شدن دو نفر از #مدافعان سلامت شد.

شما به هر موجودی یک لیوان آب بدهید! تا قیامت ممنون شما خواهد بود! ای انسان!!!

نبود قانون مناسب برای حمایت از مدافعان سلامت باعث تکرار ضرب و شتم پزشکان و پرستاران در بیماستان‌ها و مراکز درمانی شده است.

کسی که شبانه روز از جانش برای نجات انسان‌ها میگذرد! نباید اینطور زیر مشت و لگد عده‌ای اوباش قرار بگیرد.

انتهای پیام/