به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند اظهار داشت: با توجه به انتقال خط لوله گاز به لاریجان، دماوند با بیشترین میزان تخریب در محیط زیست، منابع ملی و طبیعی مواجه شد.

وی با بیان اینکه مشکل ما گازرسانی به لاریجان نیست، چراکه استفاده از نعمت گاز حق طبیعی همه هم‌وطنان است، خاطرنشان کرد: اما باید با حداقل تخریب‌ها و انجام مطالعات صحیح توسط وزارتخانه انجام می‌شد که این امر محقق نگردید.

فرماندار دماوند اضافه کرد: در آن شرایط وزارت نفت قول مساعدت در خصوص گازرسانی به روستاهای شهرستان را داد که متاسفانه تاکنون اتفاقی دراین خصوص رخ نداد و موجب بروزعمده مشکلات برای مسئولان شهرستانی شد.

حیدری ادامه داد: کندی در روند پروژه‌ها و عدم پیگیری، موجب بی‌اعتمادی مردم به مسئولان خواهد شد و ما درخصوص عدم پیگیری موضوع گازرسانی به روستاهای فاقد گازشهری در شهرستان، از شرکت گاز گلایه‌مندیم.

این مسئول اضافه کرد: پروژه‌های نیمه کاره شرکت گاز باید هرچه زودتر فعال شود، درغیراین صورت سطح همکاریهای مدیریت شهرستان باشرکت گازاستان به حداقل‌ترین جایگاه تنزل خواهدیافت و قطعاً این موضوع شرکت گاز را در دماوند دچارچالش جدی خواهدکرد.

وی یادآور شد: انتظار ما از مسئولان استانی و کشوری این است که با اتخاذ تدابیر لازم، مشکلات روستاییان دماوند را پایان دهند.

انتهای پیام/