به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، آیین تکریم سرپرست شهرداری و معارفه شهردار آبسرد با حضور جمعی از مسئولان در سالن همایش‌های شهرداری آبسرد برگزار شد.

در این آیین، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد، امام جمعه آبسرد، معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر کیلان و … حضور داشتند.

بر این اساس، «محسن واشقانی فراهانی» رسما با حکم محسن منصوی، استاندار تهران به‌عنوان شهر آبسرد معرفی و آغاز به‌کار کرد.

همچنین از زحمات چند ماهه «غلامرضا ربیعی» سرپرست شهرداری آبسرد با اهدای لوح تقدیر شد.

ساخت وسازهای غیر مجاز در آبسرد به صفر رسیده است/ درآمد پایدار باید در اولویت کاری مجموعه شهرداری آبسرد قرار گیرد

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد در مراسم معارفه شهردار جدید گفت: طی سه ماه از شروع کار شورای ششم ساخت و سازهای غیرمجاز به صفر رسیده است و توانستیم از هزینه های غیر ضروری جلوگیری و صرف‌جویی نماییم.

همایونفر با اشاره به مشخصات فردی یک مدیر بیان کرد: عدالت محوری، اخلاق مداری، تقوا و برنامه محور بودن از ویژگی‌های یک مدیر موفق است که باعث پیشبرد اهداف مجموعه می‌شود.

حجت الاسلام میرشریفی، امام جمعه آبسرد نیز افزود: دغدغه مردم باید دغدغه مدیران شهری باشد تا بتوانند اعتماد مردم را جلب نموده و همراهی و حمایت اتفاق افتد
مدیرکل امور دفتر شهری و شوراهای استانداری در ارتباط با وظایف شهرداری گفت: در روند رشد سریع شهر نشینی هرچه ارتباط مردمی بیشتر باشد، دسترسی به توسعه پایدار سریع‌تر رخ خواهد داد.

طاهری‌نسب افزود: مدیریت درآمد و هزینه، شناسایی درآمد پایدار، تقویت بخشی نظارت مجموعه، هوشمندسازی اداری و پاسخگو بودن مدیران شهری به شهروندان از الزامات زندگی شهری و توسعه است

شهر آبسرد فاقد برنامه ۵ ساله است/ تهیه برنامه اقدام پیش‌روی شهرداری آبسرد

«واشقانی‌فراهانی» شهردار آبسرد در این مراسم گفت: تحقق اهداف در شهرداری با نگاه به آمایش سرزمین و برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: امروز شهرداری‌ها دیگر یک سازمان خدماتی نیستند، بلکه نهادی اجتماعی هستند و به عنوان دستگاهی خدمات‌رسان که سر و کارشان با مردم است، باید روحیه خدمت‌گذاری و اخلاص را بیش از پیش از دیگر نهاد ها و سازمان‌های خدمات‌رسان داشته باشند.

شهردار آبسرد ادامه داد: تدوین صحیح بودجه مستلزم در اختیار داشتن برنامه ۵ ساله است و پیش نیاز اصلی تهیه برنامه ۵ ساله وجود طرح‌های جامع تفصیلی و به روز است، اما شهر آبسرد نه تنها فاقد برنامه ۵ ساله، بلکه در حال حاضر حتی فاقد پیش نیازهای قابل اتکا است.

واشقانی‌فراهانی بیان کرد: لذا یکی از فوری‌ترین اقدامات پیش روی شهرداری تهیه برنامه‌های مورد نیاز اداره شهر است.

وی اضافه کرد: با پذیرفتن این مسئولیت، خود را یک آبسردی می‌دانم و در این مسیر از ایده و نظر نخبگان، جوانان و منتقدین بهره خواهیم برد و با خدمت بی‌منت، حرکت در مسیر اعتلای هویت اسلامی و رعایت قوانین و مقررات اهتمام به ضوابط، امیدواریم شاهد آبادانی هرچه بیشتر شهرمان باشیم.

انتهای پیام/