به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مهدی حیدری، فرماندار دماوند در نشست ستاد مدیریت بحران در شهرستان دماوند اظهار کرد: شهرستان دماوند در دو محور استراتژیک قرار دارد و به مسیرهای شمالی و شمال شرقی کشور منتهی می‌شود.

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و برف‌گیر بودن منطقه، تمامی شهرداران، دهیاران، مجموعه راهداری و مجموعه‌های خدماتی و درمانی باید آمادگی کامل را داشته باشند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر با توجه به بیماری کرونا و فشاری که بر دوش بیمارستان ها، مراکز درمانی و مجموعه بهداشت و درمان وجود دارد، موظفیم شرایط ایمن در جاده ها مهیا کنیم تا بار حوادث جاده‌ای نیز بر این موضوعات افزوده نشود.

حیدری ادامه داد: باید با توجه بیشتر، استفاده از نیروهای مجرب و توزیع مناسب امکانات در سراسر شهرستان آمادگی کامل داشته باشیم.

 لزوم تعامل و هماهنگی راهداری و شهرداری‌ها

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: با توجه به بارش اخیر در منطقه مشا، به نظر می‌رسد که مشکلات پیش آمده به دلیل عدم هماهنگی شهرداری و راهداری بود.

حیدری با اشاره به اینکه مجموعه راهداری و تمامی شهرداری‌ها با تعامل و هماهنگی با یکدیگر در ارتباط باشند، افزود: نزدیک‌ترین گروه عملیاتی حاضر در محل حادثه باید نسبت رفع مشکل اقدام کند.

وی گفت: با توجه به فاصله منطقه مشا با مجموعه شهرداری، باید امکانات و ماشین‌آلات مجموعه شهرداری در محل مستقر باشد؛ در خصوص موضوع آبگرفتگی ناشی از بارندگی در شهر، باید تمهیداتی در جهت رفع آسیب و نقاط ضعف اندیشیده شده و در اولین فرصت نسبت به رفع نواقص اقدام شود.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: خودروها و نیروها در زمان آماده باش باید در کمترین زمان و با بیشترین امکانات در محل حضور یابند.

 تشکیل کمیته عملیاتی ستاد مدیریت بحران در دماوند

حیدری گفت: ستاد مدیریت بحران اقدام به تشکیل کمیته عملیاتی با حضور مجموعه هلال احمر، اورژانس و راهداری‌ها کند تا علاوه بر نزدیک شدن دستگاه‌ها، موضوعات تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بخشداران در بخش مرکزی و رودهن، نشستی به منظور هماهنگی بیشتر در راستای رفع چالش‌های راه روستایی برگزار کنند؛ در خصوص تامین سوخت ماشین‌آلات شهرداری، آمبولانس‌ها و مساجد بین راهی فاقد گاز شهری، تدابیر لازم انجام شود.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: مساجدی که در لیست ستاد مدیریت بحران قرار دارند، برای همکاری‌های لازم آمادگی داشته باشند  وامیدواریم شرایط آرامش بخشی در زمستان مهیا شده و با رعایت پروتکل های بهداشتی مدیریت بحران در شهرستان دماوند صورت گیرد.

انتهای پیام/