به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند اظهار کرد: چهارشنبه شب مرکز شهرستان دنا در استان کهکیلویه و بویراحمد با زلزله‌ای به قدرت ۵.۶ ریشتر لرزید.

وی افزود: مردم عزیز زلزله‌زده سی‌سخت به کمک نیاز دارند و این وظیفه ماست و از طریق کمیته امداد و هلال احمر کمک خواهیم کرد.

امام جمعه دماوند گفت: اکثر زلزله‌ها مربوط به بافت‌های قدیمی و فرسوده است و مسئولان برای جلوگیری از خسارات احتمالی زلزله در دماوند سریعا اقدام کنند؛ شهرستان دماوند زلزله‌های بزرگی را در طول تاریخ تجربه کرده است و ساختمان‌های غیرمقاوم جان مردم را تهدید می‌کند.

فتاح‌دماوندی تأکید کرد: شماره حساب ۵۲۲۳۵۲۲۳۱۹ بانک ملت و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۲۸۵۰۸۰۳۸ به نام جمعیت هلال احمر کهکیلویه و بویر احمر برای کمک به زلزله‌زدگان شهرستان دنا اعلام شده است.

بایدن دنبال نجات سعودی‌ها از جنگ یمن است

امام جمعه دماوند اظهار داشت: پنج‌شنبه۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر و همچنین ایام اعتکاف است؛ امسال به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان دماوند برگزار نخواهد شد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه این روزها ۶ سال از حمله عربستان به یمن گذشته و سعودی‌ها به اهداف خود دست نیافته‌اند و مردم یمن در محاصره کامل و از حقوق اولیه خود محروم هستند، تصریح کرد: ثروت‌مندترین کشور منطقه عربستان با پشتیبانی همه‌جانبه ارتجاع عربی و رژیم صهیونیستی و آمریکا مقابل مردم یمن به زانو درآمده‌اند.

وی بیان کرد: شکست آل‌سعود در جنگ یمن رسوایی راهبردی و ده‌ها برابر بدتر از شکست داعش است؛ شکست عربستان مساوی با سرعت گرفتن اخراج آمریکا از منطقه و سرعت‌یابی زوال رژیم صهیونیستی زودتر از موعد ۲۵ ساله است.

امام جچمعه دماوند افزود: متوقف کردن جنگ یمن بستن پرونده جنایت و آدم کشی نیست بلکه طرحی برای نجات آل سعود و جلوگیری از اخراج آمریکا از غرب آسیا است, البته آمریکا باز هم دچار خطای محاسباتی شد، چون حذف بن سلمان از قدرت منجر به جنگ داخلی بیشتر در آل سعود خواهد شد.

انتهای پیام/