به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مردان، زنان و کودکان پردیسی طی ساعات گذشته به دلیل ترس از وقوع مجدد زلزله بیرون از آپارتمان‌ها و در بوستان‌ها اتراق کردند و تعداد زیادی از ساکنان خودروهای خود را از پارکینگ خارج و در فضای باز پارک کردند تا در صورت وقوع مجدد زمین لرزه به خودروهای خود دسترسی داشته باشند.

بر اساس اعلام مسئولان شهرستان تاکنون خسارت، تلفات جانی و مالی از زمین لرزه عصر امروز در شهرهای بومهن، پردیس و بخش جاجرود گزارش نشده است.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران  اعلام کرد؛ ساعت ۱۷ و ۱۱ دقیقه و ۴۹ ثانیه روز یکشنبه زلزله ای به بزرگی ۳.۹ حوالی بومهن مرز استانهای تهران و مازندران را لرزاند.

این زمین لرزه در طول جغرافیایی ۵۱.۸۷ و عرض جغرافیایی: ۳۵.۸۲ و عمق ۸ کیلومتر رخ داده و نزدیک‌ترین شهرها به مرکز زلزله بومهن با ۹ کیلومتر، رودهن با ۹ کیلومتر و پردیس با ۱۰ کیلومتر است.

مرتضی همتی شهردار پردیس گفت: از زمان وقوع زلزله تمام نیروهای آتش نشانی و خدمات شهری در آماده باش کامل هستند و تمام ماشین آلات را از آشیانه بیرون آوردیم و تا ساعت ۲۴ امشب و عادی شدن شرایط در آماده باش کامل هستیم.

مدیرعامل هلال احمر استان تهران از اعزام چهار تیم ارزیاب هلال احمر پردیس و دماوند به محل وقوع زلزله شرق تهران خبر داد و گفت: در پی وقوع زلزله، هلال‌احمر استان تهران سه تیم از شهرستان پردیس و یک تیم از شهرستان دماوند به کانون زلزله اعزام کرده است.

«شاهین فتحی» افزود: شعب شمیرانات، فیروزکوه، دماوند و پردیس به حالت آماده باش درآمدند و تاکنون گزارشی از خسارتی این زمین لرزه منتشر نشده است.

«بهرام عکاشه» پدر زلزله شناسی درباره زلزله ۳.۹ ریشتری بومهن که دقایقی پیش به وقوع پیوست گفت: کشور ایران زلزله خیز است و این زلزله پیش لرزه و پس لرزه نیست و  وقوع این نوع زلزله ها معمولی است.

وی ادامه داد: معمولا زلزله بالای ۵ ریشتر مردم را می ترساند اما ۳ ریشتر عادی است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

انتهای پیام/