به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، امین علی کاشی، عضو ستاد جاماندگان پیاده روی اربعین حسینی شهرستان دماوند اظهار کرد: با توجه به میسر نبودن برگزاری مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی به دلیل شیوع ویروس کرونا، ستاد جاماندگان اربعین حسینی، تصمیم گرفته شد این مراسم به صورت رژه خودرویی برگزار شود.

وی افزود: این کاروان خودرویی مسیر خود را از روستای زیارت در جوار امام زاده عیسی بن سید ساجدین به مقصد دماوند به طول بیش از ۵۵ کیلومتر آغاز کرد، شرکت کنندگان در این مراسم خودرویی ضمن به همراه داشتن پرچم‌های مشکی، به یاد سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی نیز تصاویری از این شهید سرافراز را بر روی خودروهای خود نصب کردند.

عضو ستاد جاماندگان پیاده روی اربعین حسینی شهرستان دماوند با بیان اینکه این مراسم با نظم خودرویی خاصی برگزار شد بیان کرد: این کاروان در مسیر حرکت خود از شهرهای کیلان، آبسرد و منطقه گیلاوند نیز عبور کرد و در شهر دماوند به کار خود خاتمه داد.

کاشی با بیان اینکه بیش از ۴۵ خودرو این کاروان را همراهی می‌کردند گفت: این مراسم با استقبال قابل توجه مردم همراه بود و دلسوختگان اباعبدالله (ع) در فضای معنوی ایجاد شده توسط کاروان به عزاداری پرداختند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری این مراسم در سال‌های گذشته خاطرنشان کرد: هر ساله پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی با حضور بیش از ۸ هزار نفر با پیمودن مصافت ۱۰ کیلومتری در دماوند برگزار می‌شد.

انتهای پیام/