به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، جواد حاج‌علی‌رضایی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دماوند با توجه به فعالیت این ستاد اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال ۹۰ در دماوند آغاز به کار کرده و تا سال ۹۶، حدود ۵۰ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شد.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۶ تا ابتدای سال جاری، سهمیه‌ای که استان تهران برای دماوند درنظر گرفته داشت، بالغ بر ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بود در حالی که حدود ۴۰۰ میلیون تومان از سوی مردم برای ساخت صحن حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) کمک جمع‌آوری شده است.

مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان دماوند ادامه داد: این شهرستان در خصوص جمع‌آوری کمک‌ها در جهت ساخت و بازسازی عتبات عالیات در سال گذشته مقام سوم را در استان تهران کسب کرد.

حاج‌علیرضایی گفت: سهمیه دماوند در سال ۹۶ بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان، سال ۹۷ بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان و در سال جاری نیز صد میلیون تومان بوده است که سهمیه ما تکمیل شده و بیش از آن نیز جمع‌آوری شده است.

وی اظهار داشت: کمک‌های جمع‌آوری شده در شهرستان دماوند به جز نخستین سال که تنها ۱۰ درصد مربوط به کمک دولتی بود، مابقی بالغ بر ۹۰ درصد مربوط به کمک‌های مردمی بوده که از طریق مساجد، نماز جمعه، تکایا و حسینیه‌ها جمع‌آوری شده است.

انتهای پیام/س