به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در آخرین خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند در جمع نمازگزاران اظهار کرد: موضوع جوانان در تاریخ بشر همواره مورد توجه رهبران فرهنگی دینی و سیاسی جهان بوده است.

وی با بیان اینکه نقش جوانان در پیروزی، حفظ و پیشرفت انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست، افزود: نیمی از جمعیت کشور ما را جوانان تشکیل داده‌اند و دشمنان برای انحراف اخلاقی و سیاسی آنان برنامه‌ریزی کرده‌اند.

امام جمعه دماوند گفت: فطرت پاک جوانان و نوجوانان زمینه خوبی برای حق طلبی و درستکاری آنان فراهم کرده و اسلام دینی جوان محور است؛ رهبر معظم انقلاب اندیشه دولت جوانان حزب اللهی را به درستی مطرح کرده‌اند و به آن امید و اعتقاد دارند و امام خمینی (ره) با اندیشه جوان و روحیه شاداب خود، جوانان ایران و جوانان مسلمانان جهان را به خود جذب کردند.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: دشمن می‌خواهد از طریق قطع ارتباطات با خداوند متعال و تبلیغ شهوات، جوانان را نسبت به مسائل همنوعان و مشکلات مردم بی‌تفاوت کند؛ بی‌توجهی نسبت به اتفاقات سیاسی و اجتماعی کشور، خواسته بدخواهان نظام است.

وی بیان کرد: جوانان با جهاد علمی و فرهنگی و تقویت ایمان و اخلاق، نقشه‌های شوم شیاطین را باطل می‌کنند؛ مهم‌ترین رویداد سیاسی آینده نزدیک ایران انتخابات در خردادماه ۱۴۰۰ است.

امام جمعه دماوند افزود: پیروزی جریان انقلابی در انتخابات کابوس وحشتناک آمریکا و پیروان اوست؛ انرژی هسته‌ای، قدرت موشکی و عمق استراتژیک، چالش‌های مهم دشمنان جمهوری اسلامی ایران و اهرم‌های اقتدار ماست؛ دولت پرتحرک و با نشاط انقلابی مولفه‌های قدرت ایران را با خنثی‌سازی تحریم و خودسازی اقتصادی تقویت خواهد کرد.

فتاح‌دماوندی گفت: بدخواهان ایران می‌خواهند که انتخابات برگزار نشود و در صورت برگزاری مشارکت مردم کم باشد؛ ناامیدکردن مردم از شرکت در انتخابات با سوءاستفاده از اوضاع بد اقتصادی کشور، یکی از راهبردهای دشمن است.

وی تصریح کرد: رأی ندادن اوضاع را بدتر می‌کند، اما انتخاب درست می‌تواند شرایط را بهتر کند؛ شرکت آگاهانه در انتخابات جلوه معروف و دلسرد کردن مردم از آینده، مصداق منکر است.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: امیدواریم با تحقق دولت جوان انقلابی و همراهی مجلس و قوه قضاییه حرکت کشور به سمت اقتصاد مقاومتی شتاب بیشتری گیرد و سال ۱۴۰۰ سال شکست حداکثری و پیروزی ملت ایران در همه زمینه ها باشد.

انتهای پیام/۶۷۰۱۵/