June 18,2021 | ۱۴۰۰/۰۳/۲۸

Asr shargh Agency

اخبار ویژه

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی پردیس

دومین جشنواره یادمان سبز شهدا در دانشگاه آزاد واحد پردیس برگزار شد/ برپایی غرفه خیریه بهزیستی شهرستان پردیس در مراسم روز درختکاری دانشگاه آزاد پردیس

دومین جشنواره یادمان سبز شهدا در دانشگاه آزاد واحد پردیس برگزار شد/ برپایی غرفه خیریه بهزیستی شهرستان پردیس در مراسم روز درختکاری دانشگاه آزاد پردیس

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی پردیس از برگزاری دومین جشنواره یادمان سبز شهدا به مناسبت روز درختکاری و توسعه فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس واقع در فاز ۶ شهر پردیس همراه با برپایی غرفه خیریه بهزیستی شهرستان پردیس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری البرز شرق از پردیس؛ دکتر فرح حبیب با گرامیداشت ۱۵ اسفند، اظهار کرد: در پیشینه مذهبی و ملی ما ایرانیان همواره گیاه و نقش گیاهان از پرطرفدارترین نقوش بوده است، روح و بینش ایرانی با این صورت زیبا تمایل خویش را به حیات با رشد و بالندگی به نمایش گذاشته است.
وی افزود: شعر و معماری که جزء بزرگ‌ترین حوزه‌های هنری و تمدن ایران اسلامی است، از طبیعت وام‌ها گرفته و شاهکارها آفریده است. گیاهان امکان زندگی بر کره زمین را فراهم آورده‌اند و همواره به شکل سخاوتمندانه‌ای غذا و اکسیژن به ما ارزانی می‌کنند. آرامش روح و سلامت جسم تنها در همراهی با طبیعت میسر است و طبیعت بدون درخت و گیاه زنده نیست. در حقیقت اهمیت و پاسداشتی که برای درختان در فرهنگ ما وجود دارد، از همین شناخت نشأت می‌گیرد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی پردیس خاطرنشان کرد: ما اینجا جمع شده‌ایم که دین خود را ادا کنیم تا با کاشتن یک نهال بتوانیم وظیفه خود را انجام دهیم و امسال به دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی این مراسم به نام یادمان سبز شهدا نام گزاری شده است و امروز گرامیداشت یاد شهدا با کاشت نهال انجام می‌شود.

حبیب با گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید قهرمان دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: شهیدان امیر حسن داداشی و حسین حسین زاده از آتش‌نشانان فداکار بودند که در این روز نیز درختانی به یاد آن‌ها غرس شد.
وی از دیگر اهداف برگزاری این مراسم را ایجاد کمربند سبز دانشگاه با شعار «یک وجب خاک، یک نهال منتظر» و ارتقاء فرهنگ کاشت گل و گیاه و درخت و بازگرداندن طبیعت سبز به محیط دانشگاه و آگاهی بخشی به دانشجویان و نهادینه کردن این فرهنگ اعلام کرد.

حبیب با تشکر از شهردار شهر پردیس و شهرداری منطقه سه تهران که برای اجرای این مراسم یاری کردند، تصریح کرد: در این یادمان ۲۲۰ اصله نهال همزمان با روز درختکاری که ۱۵۰ اصله نهال اهدایی از طرف شهرداری پردیس و ۷۰ اصله نهال اهدایی از طرف شهرداری منطقه سه تهران غرس شد.
لازم به ذکر است؛ گرامیداشت منابع طبیعی و روز درختکاری که با حضور فرماندار پردیس، شهردار پردیس، بخشدار، رؤسای ادارات منابع طبیعی، ارشاد و فرهنگ اسلامی، آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های اجرایی، انتظامی و بسیج شهر جدید پردیس و همچنین رئیس، معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان واحد پردیس همراه بود. همچنین این مراسم نیز با برپایی غرفه خیریه بهزیستی شهرستان پردیس به نفع کمک به معلولین، ایتام، زنان بی‌سرپرست، مددجویان و نیازمندان سازمان بهزیستی توسط دانشجویان گروه شهرسازی در محوطه مجتمع دانشگاهی واقع در فاز ۶ برگزار شد.

انتهای پیام/

vv