به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵ بود که در دومین مرحله از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه، «قاسم میرزایی‌نیکو» در یک ماراتن سیاسی توانست با کسب ۲۰ هزار و ۶۵۹ رأی به عنوان نماینده این منطقه بر کرسی مجلس دهم بنشیند.

میرزایی‌نیکو در سال ۱۳۳۴ در خانواده‌ای متدین و مذهبی در شهر کیلان متولد شد؛ در آغاز جوانی آشنایی با آثار دکتر شریعتی موجب گرایش وی به فعالیت‌های سیاسی، مذهبی و پیوستن به صف هواداران انقلاب اسلامی گردید.

در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی وارد دانشگاه شد و به تحصیل در رشته برنامه‌ریزی منطقه‌ای پرداخت و با پیروزی انقلاب اسلامی، فصل جدیدی از فعالیت‌های سیاسی، اجرایی و علمی او آغاز گشت.

حضور در جبهه‌ها، فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی (دانشگاه تهران) و مدیریت در حوزه‌های حمل و نقل، بازرگانی و … تنها بخشی از کارنامه وی در این سال‌هاست.

پرداختن به امور علمی و اجرایی، مانع از فعالیت میرزایی‌نیکو در عرصه سیاسی نشد؛ همکاری با احزاب و مطبوعات اصلاح‌طلب، تلاش برای راه‌اندازی شورای اصلاح طلبان در شهرستان‌های استان تهران و عضویت در شورای اصلاح طلبان شهرستان دماوند از جمله فعالیت‌های سیاسی او در سال‌های اخیر است.

اکنون دو سال از فعالیت میرزایی‌نیکو به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی می‌گذرد.

*گفت‌وگوی تصویری نماینده مردم دماوند و فیروزکوه با عصر شرق

قاسم میرزایی‌نیکو در روز ۲۱ شهریورماه امسال از دفتر پایگاه خبری عصر شرق و نشریه فرهنگی – اجتماعی دماوندم آرزوست بازدید و با خبرنگاران این رسانه‌ها گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در نشستی، پاسخ‌گوی برخی از سؤالات مخاطبان عصر شرق بود که این گفت‌وگوی تصویری را در قسمت زیر می‌توانید مشاهده کنید.

میرزایی‌نیکو در این گفت‌وگوی تصویری به برخی از سؤالات در خصوص فعالیت‌های خود در فیروزکوه، اهداف تحقق یافته خود در طی دو سال گذشته، رسیدگی ویژه به روستاها، دغدغه رفع حصر و همچنین انتقادهای اخیر پاسخ داد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران عصر شرق با بیان اینکه معتقد است که هیچ کاری جز توسعه در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه انجام نداده است، می‌گوید: به بهانه اینکه اسامی خاتمی، موسوی و کروبی را ذکر می‌کنم، بی‌انصافی نکنند که هیچ کاری انجام نمی‌دهم.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، خواستار مقایسه عملکرد خود با دیگر نمایندگان شهرستان‌ها و شهر تهران شد و در خصوص انتقاد از سفر وزرا به دماوند و فیروزکوه تأکید می‌کند: یک وزیر نداریم که یک شب در دماوند مانده باشد؛ تمام وزیران با عجله ساعت هشت شب از منطقه رفته‌اند؛ این تهمت هیچ جایی ندارد و آنها که تهمت می‌زنند، استغفار کنند.

میرزایی‌نیکو درباره اینکه چرا در صحن مجلس کمتر به وزرا تذکر داده است، بیان می‌کند: ما برای منطقه دماوند و فیروزکوه هر چه از وزرا خواسته‌ایم، مصوب کرده‌اند؛ واقعاً در تذکرات شفاهی در مجلس هیچی برای تذکر ندارم؛ چه فریادی بر سر وزرا بزنم؟

گفت‌وگوی مشروح تصویری با فعال‌ترین نماینده مجلس دهم شورای اسلامی را در فیلم زیر مشاهده کنید:


برای دانلود این گفت‌وگو با کیفیت‌های مختلف کلیک کنید


انتهای پیام/