به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی تأمین اجتماعی رودهن، حجت‌الاسلام والمسلمین «دکتر حسن روحانی» امروز در نشست هیأت دولت اظهار کرد: وقتی شرایط سخت می‌شود و ما در تحریم و کرونا هستیم درگیر این مشکلات هم هستیم، قاعدتا نباید بتوانیم حقوق‌بگیران و بازنشستگان را کمک کنیم و بگوییم امسال سال تحریم و کرونا است و نمی‌توانیم کمک کنیم، اما بیشترین کمک به حقوق بگیران ثابت و بازنشستگان در همین سال ۹۹ صورت گرفت.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: مجددا برای اینکه مردم ما به این آمار و ارقام توجه داشته باشند، بهمن سال ۹۸ را با اواسط سال ۹۹ محاسبه کنیم. بهمن سال ۹۸ یعنی آغاز کرونا، وسط سال ۹۹ یعنی حدودا مهرماه سال ۹۹، حقوق کارمندان ما چقدر اضافه شده است؟ آنهایی که حقوقشان از ۴ میلیون کمتر بوده، ۵۳ درصد حقوقشان در سال ۹۹ اضافه شده و آنهایی که حقوقشان کمتر از ۶ میلیون بوده، ۴۵ درصد به حقوقشان اضافه شده و افرادی که حقوقشان بالای ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون بوده‌ان، ۳۴ درصد بر حقوقشان اضافه شده است.

وی ادامه داد: یعنی از قشرهای پایین بیشترین میزان اضافه، قشرهای متوسط، هم متوسط، و در مجموع ما در طول این ۶-۷ ماه از بهمن سال ۹۸ تا مهرماه سال ۹۹ حساب کنیم به طور متوسط ۳۴ درصد حقوق، اضافه شده است.

دکتر روحانی ادامه داد: در بازنشستگی هم همینطور، برای آنها هم همسان سازی انجام شده و هم مستمریشان اضافه شده است. البته این اواخر گله می کردند به خاطر آنهایی که در تامین اجتماعی بازنشسته بودند که کمی کمتر گرفته اند گزارشی که امروز از تامین اجتماعی دست من رسید آنهایی که در سال ۹۸ یک و میلیون و ششصدهزارتومان مستمری می گرفتند در فروردین ۱۴۰۰ چهار میلیون و ۳۰۰ هزارتومان می گیرند. یعنی آنهایی که ۳۰ سال خدمت کردند بیش از ۲.۵ برابر حقوق آنها از اضافه شده است. آنهایی که خدمت آنها ۲۰ سال بوده حقوقی که در فروردین سال ۱۴۰۰ گرفتند ۳ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان بوده است.

 

انتهای پیام/