به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، محمود پور دیوان بیگی مقدم با اشاره اقدامات صورت گرفته جهت برپا شدن موکب امام حسن مجتبی(ع) در کربلا معلی اظهار داشت: موکب امام حسن مجتبی (ع) امسال برای چهارمین بار در محله باب الطویریج برای اقامه عزاداری و آماده کردن پذیرایی از زائران سید الشهدا برپا می شود.
وی با بیان اینکه امسال حسینیه‌ای طبق قرارداد با این اهالی در دست تجهیز موکب قرار گرفته است، افزود: فضای این حسینیه با داشتن دو طبقه ۴۰۰ مترمربعی برای استراحت و اسکان روزانه حدود ۵۰۰ زائر پیش بینی شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر حسینیه، در ایستگاه موکب هم روزانه بالغ بر ۳۰ هزار نفر را با چای و شیرینی و سه وعده غذایی پذیرایی می کنیم.

مقدم با اشاره به اینکه استقرار موکب امام حسن مجتبی(ع) شهرستان دماوند از ۱۵ تا ۲۰ صفر مطابق با ایام اربعین خدمات رسانی خواهد کرد، گفت: سال گذشته به دلیل در اختیار داشتن قطعه‌ زمین و فضای کافی، قادر به برقراری چادرهای اسکان بودیم و می‌توانستیم در یک شبانه روز حدود یکهزار نفر را اسکان بدهیم اما امسال به دلیل گرمای شدید و عدم دسترسی به مکان سابق این امکان از ما گرفته شده ولی با این وجود شرایط اسکان همچنان فراهم است.
دبیرستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امکان پذیرایی از بانوان شهرستان دماوند مقدور نیست اما امیدواریم با ساخت حسینیه و کمک و حمایت مالی شهروندان به موکب، فضایی را در طبقات بالا برای استراحت و زیارت بانوان در ایام اربعین و حتی طی ۶ ماه از سال اختصاص دهیم.
وی گفت: کمک در قالب کالا و یا حمایت های نقدی و همچنین وسایل نقلیه و مصالح ساختمانی برای ساخت حسینیه جهت ارسال توسط نهادهای شهرستان و خیرین صورت گرفته که جای تقدیر دارد و امیدواریم سال های دیگر نیز این فعالیت ادامه یابد و بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.

مقدم با بیان اینکه جهت ساخت حسینیه و انجام تهمیدات لازم قبل از برپایی موکب تعدادی از نیروها اعزام شده اند، افزود: هم اکنون ۶۰ نفر به کربلای معلی اعزام شده‌اند و ۲۰ کامیون نیز در اختیار موکب جهت آماده سازی حسینیه قرار گرفته و در نظرداریم اقداماتی همچون سرویس‌های بهداشتی، کف‌سازی و تهیه مکان آشپزخانه ایجاد کنیم و تا خدمات به نحو مطلوب تری ارائه شود.
این مقام مسئول گفت: این موکب علاوه بر خدمات به زائران در کربلا، ساخت حسینیه در مشهد مقدس و ساخت بیمارستان‌ و مراکز خیریه و درمانی را در شهرستان در نظر دارد.
دبیرستاد اربعین حسینی دماوند یکی از اقدامات ارزشمند موکب دماوند را کمک به زلزله زدگان کرمانشاه دانست و بیان کرد: تاکنون این ستاد حدود دو هفته کمکهای مردمی و زائران را جذب و چندصد میلیون وجه نقد و کالاهای غیرنقدی را به کرمانشاه ارسال کردند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س