به گزارش پایگاه خبری عصر شرق به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، با تصمیم ستاد ملی کرونا و تأکید وزیر محترم آموزش و پرورش، مدارس ابتدایی دماوند در اول بهمن ماه آماده حضور اختیاری دانش آموزان در پایه های اول و دوم در کلاس درس بود.

مهرداد پورفتحی، مدیر اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: بنا به تاکید وزیر آموزش و پرورش و همچنین کارگروه‌های مختلفی که در منطقه در خصوص آسیب‌هایی که در عدم حضور دانش آموزان در مدرسه ممکن است اتفاق بیافتد، تشکیل شد.

وی افزود: شهرستان دماوند جزء مناطق زرد در خصوص بیماری کرونا محسوب می‌شود، بنابراین حضور دانش‌آموزان زیر ۵۰ نفر شامل این شهرستان نیست؛ نشست‌‌های متعددی با شورای انجمن شهرستان به صورت حضوری و مدیران مدارس در بستر شاد برگزار کردیم که مدیران را آماده بازگشایی مدارس نمودیم .

مدیر اداره آموزش و پرورش دماوند گفت: با تصمیمات اتخاذ شده، دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم به صورت کاملا اختیاری یک یا دو روز در هفته و در زمان بسیار کم در کلاس درس حضور می‌یابند .

پورفتحی در خصوص چالش‌های بازگشایی مدارس هم تصریح کرد: در خصوص بازگشایی مدارس در سطح منطقه‌ای دچار مشکلاتی نیز هستیم و با توجه به اینکه چند ماهی است که آموزش مجازی به ثبات رسیده است، نگران این هستیم که این ثبات به هم بریزید.

وی دو گانگی‌های خبری در سطح دولت و منطقه، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط دانش آموزان پایه اول و دوم، سردسیر بودن منطقه دماوند و عدم تهویه مناسب در کلاس‌ها از چالش‌هایی است که سعی خواهیم کرد با برنامه‌ریزی‌های خوب این موانع را برطرف نمائیم .

مدیر اداره آموزش و پرورش دماوند اضافه کرد: مدیران هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به تشکیل کلاس‌های کارگاهی و شایستگی‌های فنی برنامه‌ریزی‌های خوبی را انجام داده‌اند .

انتهای ‍‍پیام/