به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، مجید صفری دقایقی پیش در گفت‌وگویی در خصوص وضع شهرستان دماوند در پی بارش اخیر برف اظهار کرد: با همت و تلاش عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند، تمام محورهای مواصلاتی باز است و مشکلی در رفت و آمد خودروها وجود ندارد.

وی افزود: در حوزه شهری نیز، شهرداری‌ها ضمن آماده‌باش کامل، با تمام توان اقدامات لازم را جهت برف‌روبی و بازگشایی معابر انجام داده‌اند و با توجه به تداوم بارش‌ها، اسکان مسافران نیز پیش‌بینی شده است؛ همه دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شهرداری‌های پنج شهر و بخشداری‌ها، راهداری، هلال‌احمر، پلیس‌راه و پلیس راهور در منطقه به صورت آماده‌باش کامل قرار دارند.

*پیش‌بینی اسکان مسافران در شهرهای رودهن و آبعلی

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه در حال بازدید از محورها و جاده‌های این شهرستان است، گفت: عصر امروز جاده تهران – دماوند در ساعات اولیه بارش‌ها دچار لغزندگی بود که تعداد تصادف به وقوع پیوست که مشکلات با تلاش عوامل راهداری، پلیس‌راه و هلال احمر برطرف شد.

صفری با اشاره به اینکه محور هراز که به علت بارش شدید برف و کولاک مسدوده شده بود، اکنون باز است و رفت و آمد در این محور انجام می‌شود، تصریح کرد: شهرهای رودهن و آبعلی که در مسیر محور هراز هستند، آماده‌باش کامل هستند و در این شهرها اسکان در صورت لزوم پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص جاده صالح‌آباد مسیر دماوند به کیلان نیز بیان کرد: دو نقطه در جاده صالح‌آباد همواره دچار مشکل می‌شود که اکنون از شهرداری کیلان و راهداری کمک گرفتیم تا نسبت به رفع مشکلات این جاده نیز اقدامات لازم انجام شود.

*مشکلی در حوزه روستایی وجود ندارد

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص حوزه روستایی نیز ادامه داد: با تلاش دهیاری‌ها و راهداری مشکلی در حوزه روستایی شهرستان دماوند وجود ندارد و تنها یک مورد قطعی برق در سربندان وجود داشت که به سرعت برطرف شد.

صفری اضافه کرد: با آسیب‌شناسی مشکلات و برگزاری نشست‌های توجیهی، عوامل ستاد مدیریت بحران نسبت به بارش برف گذشته، آماده‌تر بودند و به موقع وارد صحنه شدند و این باعث شد تا از بروز بسیاری مشکلات جلوگیری شود.

وی از رانندگانی که در محورهای هراز و فیروزکوه در حال رانندگی هستند، خواست تا با احتیاط بیشتر رانندگی کنند تا به یاری خداوند شاهد حادثه‌ای در محورهای مواصلاتی شهرستان دماوند نباشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/س