به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر کیلان با مدیر امور بهره‌برداری آبفای شهر کیلان در دفتر شورا برگزار شد.

بررسی وضعیت منابع آب، رسیدگی آمار و جمعیت موضوع توزیع آب، وضعیت استفاده غیرمجاز از آب شرب برای کشاورزی و مصرف پشت کنتوری های سطح شهر از جمله موارد قابل طرح در این نشست بود.

در این نشست، مقرر شد شهر کیلان با پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص حفر چاه آب شرب و پیشرفت قابل توجه طرح و پروژه، با پیگیری این موارد در سال آینده با قطعی آب مواجه نشود.

همچنین در صورت اختصاص زمین از طرف مراجع ذیربط نسبت به احداث مخزن ذخیره آب در ضلع غربی شهر کیلان، مشکلات مربوط به افت فشار آب در نقاط مرتفع حل خواهد شد.

یکی از معضلات، مصرف غیرمجاز از آب شرب برای کشاورزی است که امیدواریم برخی افراد با فرهنگ‌سازی و آموزش، حقوق دیگر شهروندان را رعایت کنند‌.

شورای اسلامی شهر کیلان تاکید کرده است در راستای رفع مشکلات شهروندان کیلان، سایر ادارات خدمات‌رسان نیز به نوبت دعوت خواهند شد.

آمار جمعیت مصرف‌کنندگان آب شرب در کیلان غیرواقعی است/ پیشنهاد اجرای طرح شبکه‌گذاری آب کشاورزی در کیلان

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در حاشیه این نشست اظهار کرد: پیرو نشست اعضای شورای اسلامی با مدیر آبفای کیلان، با اجرای طرح‌های کارشناسی شده در تلاشیم تا مشکلات آب شرب در این شهر برطرف شود.

وی با بیان اینکه آمار جمعیت مصرف‌کننده آب در کیلان بسیار کمتر از واقعیت گزارش شده است، افزود: از آنجایی که تأمین آب بر اساس سرانه مصرف آب است، مقدار آب اختصاص داده شده به شهر از مقدار نیاز کمتر بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با اشاره به اینکه با پیگیری مدیر آبفا این آمار واقعی شده و قاعدتاً در سال‌های آینده کمبود آب نخواهیم داشت، گفت: در این نشست، برنامه‌های مختلفی برای رفع مشکلات ارائه و مقرر گردید موضوعات به صورت کارشناسی‌تر پیگیری شود.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: کاهش فشار آب در ساعات پایانی شب، نشان از مصرف آب شرب برای مصارف کشاورزی و غیرشرب دارد و به همین منظور، شورای شهر در نظر دارد برای مصارف فضای سبز شبکه‌گذاری مستقلی با نصب کنتور در سطح شهر داشته باشد.

وی بیان کرد: پیشنهاد اجرای این طرح که با استقبال آبفا همراه شد؛ با عملیاتی شدن آن دیگر مشترکان برای آبیاری فضای سبز از آب شرب استفاده نمی‌کنند و این امر به پایداری آب شرب کمک می‌کند.

انتهای پیام/